Vento 1.8 mono Проблем с оборотите - РЕШЕНО !!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mita4etokz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Vento 1.8 mono Проблем с оборотите - РЕШЕНО !!!

Мнениеот mita4etokz » Пон 22 юни 2015 17:44


Здравейте колеги!
Смених маслото преди два дни на колата.Всичко беше екстра.
Днеска както карах оборотомера спря да ми отчита оборотите и ми светна лампата за масло.
Вследствие на това колата на свободна започна сама да се форсира като не дава никаква индикация оборотомера.
Може ли да кажете каква е евентуалната причина?

Благодаря предварително.

Последна промяна от mita4etokz на Чет 02 юли 2015 10:58, променено общо 1 път.




mita4etokz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите

Мнениеот mita4etokz » Сря 24 юни 2015 9:44


Колеги изчетох всички теми относно датчици за масло, лампи и зумери , оборотомери и т.н.
Малко влязох в час но едно не ми стана ясно.
Къде се намира прословутия датчик за оборотите и се споменава за някакъв ПИН №9?
Модела на Вентото е 1.8 75 к.с. моноинжекция.
Проблема дойде от прегоряла изолация на кабеллите. Сега всичко е изолирано, но колата все още не отчита обороти и лампата за масло свети.
Предполагам след прочетеното че има връзка между двата проблема. Днеска ще пробвам да измеря датчиците за маслото или поне този за ниското налягане.
Също така пише че датчика за ниско налягане се намира на главата а моите са един до друг двата на филтъра.
Моля за съдействие че трети ден съм в бокса и положението започва да става безнадежно :bowdown


Потребителски аватар
cloud
Мнения: 226
Регистриран на: Съб 11 дек 2010 21:22
Автомобил: Vento
Двигател: 1Y
Местоположение: Русе

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите

Мнениеот cloud » Сря 24 юни 2015 10:53


С риск да те заблудя, ще те посъветвам да провериш за някое разкачено кабелче около бобината, до колкото знам от там се взема сигнал за оборотомера.


mita4etokz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите

Мнениеот mita4etokz » Сря 24 юни 2015 14:47


Мерси. Ще погледна и там, че батака е голям :banghead


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите

Мнениеот emo-gar » Сря 01 юли 2015 21:59


Сигналът за обороти се взима от самият компютър(оная черна кутия под корите на чистачките).Имал съм абсолютно същия симптом на ABS(mono),свалих конектора,напръсках с "контакт-спрей",включих го обратно и "воала"-оборотите се появиха,лампата за маслото спря да мига...беше през 2007г някъде...


mita4etokz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите

Мнениеот mita4etokz » Чет 02 юли 2015 10:57


След много дертове най-накрая открих вчера дерта.
След диагностика ми казаха че датчика на делкото за обороти дава проблем. Пробвах с нов борд компютър 3 бр. :) ефекта беше същия.Преди това също пробвах по моргите 7 скоростомера(таблата) отново ефекта беше същия.С контактен спрей минах всички клеми по коша ама пак същото.Интересното беше че колата си вървеше перфекно с тези проблеми.Без шум в двигателя без промяна на оборотите.Абе като нова :) Най накрая откачих клемата на датчика в делкото и пробвах дали ще запали и не можа естествено.Тогава пръсна целия сноп с кабели чак до таблото.Оказа се изгорял кабел по цялата дължина чак до клемата на таблото с бушоните.Беше беше се споил поне с 5-6 кабела. Радвам се че не съм се запалил. Подмених го целия и всичко е шест. Върви като пушка :wink


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите - РЕШЕНО !!!

Мнениеот megatone » Чет 02 юли 2015 18:10


А от какво се е стопил кабела и дали и с новия няма да се случи същото?


mita4etokz
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 окт 2008 19:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Vento 1.8 mono Проблем с оборотите - РЕШЕНО !!!

Мнениеот mita4etokz » Пет 03 юли 2015 10:53


Поради малко немърливосст от моя страна колега.Не бях обърнал внимание че е паднала изолацията(изолирблана) около снопа които излиза от стъпковия мотор и дроселовата клапа. Бяха се допрели до главата и изглежда доста време е било така.Докато не светна в един момент :banghead . Сега всичко е изолирано и максимално отдалечено от главата.Надявам се да няма проблеми за напред.И ще ги следя по често :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 163 госта