Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот BobyM » Вто 30 юни 2015 21:52


Колеги предстои ми смяна на задните тампони тъй като яко се раздрънка задницата интересувам се като за начало от 2 неща:
1во това ли представляват тампоните отзад : Изображение

2ро Има ли вероятност самото удряне да е и от амортисьорите и какви биха били последствията ако за начало сменя само тампоните, а след месец да речеме амортисьорите?


ПС: Удрянето е силно ще каже човек, че в купето директно удря.

Благодаря предварително!




Stoycho Nedelchev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 05 дек 2014 11:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот Stoycho Nedelchev » Пет 03 юли 2015 11:15


Тампони за заден мост има два размера,та възможно е и да не са тези от снимката.Ако тампоните на задния мост са заминали сменяй ги.Никаква връзка няма между тампоните и амортисьорите.Ако и амортисьорите са заминали не виждам проблем да се кара с тях и с нови тампони например.Изтървал амортисьор едва ли ще разбие тампоните.


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот pesho_sl » Съб 04 юли 2015 17:53


Два размера са, но и двата стават. Въпрос на лична преценка кой размер да се сложи. Аз лично си сложих като тези от снимката, на Лемфьордер. Имат си оригинален номер и са с повече гума от старите.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот joromnt » Съб 04 юли 2015 18:48


Два размера са, ама стават и двата :icon_lol
Може, но, друг път.
Заради такива спецове по магазините колата ми стоя три дни на подемника разглобена докато докарат правилния модел...


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот pesho_sl » Съб 04 юли 2015 19:27


Според този клип са взимозаменяеми, но може и мустакатия да е сменил колите и да е сложил новите тампони на кола с друг мост. :beer


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот joromnt » Съб 04 юли 2015 20:48


Колегааа, ти тея тампони сменял ли си ги?


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Голф 4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот mitko85 » Съб 04 юли 2015 20:59


И двата размера стават за моста на голф4. Едните тампони са гумени с прорези, другите са плътни с гел вътре в тях. Това че някой не е могъл да сложи пластмасовите си е лично негов проблем. Нали не мислите, че от Volkswagen са направили различни задни мостове според размера на тампоните. С правилните инструменти всичко се случва както трябва. А изпуснали задни амортисьори оказват огромно влияние на тампоните, усукването и натоварването им е доста по-голямо поради клатушкането на задницата.

п.п.1 Аз тампони лично не съм сменял.
п.п.2 Голф4 на задните амортисьори отгоре има тампони, посредством които се държат за купето. Може и те да са разбити и от там да идва тропането.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот joromnt » Нед 05 юли 2015 15:26


Здравейте
Тея въпросните тампони съм ги сменял преди около 5 години. Не сваляхме моста от колата, избихме старите тампони, постояхме малко така и монтирахме новите. Първите който ми дадоха от магазина бяха 72мм с прорези, и понеже не влизат, изчаках доставката на 69мм-те тампони.
На пръв поглед може и балък да съм, щото не сме се сетили да набутаме със скоба тампоните, но, в сервиза такава скоба нямат, щото не е VW. A да блъскаме с чук по нови тампони и да се молим да са здрави след намесата ни, не е опция. Не беше опция и свалянето на моста за да го сложим на пресата за вадене на лагери/сменях ги в Мото Пфое Монтана, в случай че се чудите в кой гараж съм ходил/.
Бих посъветвал колегите който ще ги сменят, да си направят сметката предварително кое и как ще се случва, щото махнеш ли старите и се окаже че не можеш да сложиш новите, изведнъж се сдобивате с паметник във формата на Голф 4 :mhihi
От тогава съм минал около 70-75 хил.км и до сега не са се разлопали. Купих ги от Косер, нищо не ми говореше марката, бяха около 30 лв/брой.
Със здраве и безаварийни :th_up


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот BobyM » Сря 08 юли 2015 22:29


В събота ще сменям поръчал съм 2 броя на 72мм марката е Corteco, но просто в фирмата в която работя тази марка беше останала като алтернатива на Лемфьордера цената с отстъпката ми за 2та тампона е около 30лв. С масло и филтър целвам 70те лева.


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот klimatronik » Сря 08 юли 2015 23:07


Аз скоро си реших проблемите генерално и сложих полиуретанови- по 35лв за брой. Доста твърдички са и има разлика, но пък карам и с 18" джанти и предпочетох нещо по-здраво :mrgreen Ако някой колега се чуди за такива- има разлика спрямо гумените и си се усеща. Работата ми отне около 3 часа при положение че колата беше дигната на стойки :confused
11358847_989286564457471_942313857_n.jpg

20150611_165527.jpg


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 тампони и мнение за заден мост ?

Мнениеот BobyM » Пон 13 юли 2015 22:29


Смених ги тази събота както бях казал марката е SWAG и са 69 мм.
72 милиметровите ги видях на Corteco е няма такъв глупав тампон измислян с тея дупки аз като го хвана той ми се оггъваше в ръката като го стисках.
Докато SWAG-а е плътен и след слагането му се родих оказа се, че амортисьорите имат живот още мисля само по нататък да им сменя прахоловителите и буферите, че са заминали буферите.
Иначе сега возията стана уникална след смяната преди около година на предните тампони на носачите с плътните предницата стана супер сега и отзад е по същия начин.

За работа моя човек ми взе по 35 на страна и независимо, че тампоните ми струваха толкова общо се радвам, че не се мъчих аз да ги сменям.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта