Golf MK4 2.0 - на косъм от прегряване ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dimakabs
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Golf MK4 2.0 - на косъм от прегряване ?

Мнениеот dimakabs » Чет 02 юли 2015 18:58


Имам следния случай. От около 2 месеца докато карам усещах топлина, жега в купето, без да съм включил каквото и да е, но не постоянно. Предполагах, че е нещо съвсем различно, също така всеки ми каза че си внушавам.
Както и да е, в същия момент, когато пусна климатика, не духаше студено, като днес реших да отида да проверя фреона. Оказа се, че не се е изхабил напълно и майсторите установиха, че проблема идва от голямата перка зад радиатора. Смениха я и тази жега изчезна. Реакцията на майсторите беше: Ти по добре да не я караш преди да сменим перката. Има голяма опасност да прегрее и да скапеш мотора. А аз бях минал доста километри, температурата никога не се качи над 90.
Въпроса ми е, може ли след като съм карал близо 2 месеца така, да съм скапал някаква друга част, повлияло ли е на мотора и има ли нужда от притеснения ?




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 4 2.0 - на косъм от прегряване ?

Мнениеот anonym0us » Чет 02 юли 2015 19:11


Колата има две перки! Малка и голяма. Когато едната умре, другата горе доло спасява положението. Не си прегрял колата, щом темп. не е минавала 90 градуса. Но не е желателно да караш така, или особено с вкл. климатик. Сменяй перката, с нова! Не е скъпа, в порядъка на 150 лева с труда. :c020


Потребителски аватар
fedoracore
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 25 дек 2011 12:22
Автомобил: V5
Двигател: 2.3
Местоположение: София

Re: Голф 4 2.0 - на косъм от прегряване ?

Мнениеот fedoracore » Чет 02 юли 2015 20:49


купи си втора рька перка - и то оригинална .
труда -ако си малко по срьчен ,я сменяш- ако не маистор



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта