Голф 4 1.6 sr няма мощност

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 1.6 sr няма мощност

Мнениеот plamski3 » Съб 18 юли 2015 13:58


Все си мисля, че ако има проблем с бобината ще ми набие грешка в ЕКУ-то. При теб имаше ли грешки?
По време на дъжд нямам проблеми. Карал съм няколко пъти в много силен дъжд и единственото, което ме е спирало е видимостта.

Относно корите - имам и двете. Малката за лятото, а голямата за зимата. Не е хубаво лятото да караш с дизеловата кора на АКЛ, понеже двигателя не може да се охлажда добре (това ми го е споделил форумен майстор). А иначе за зимата съм си направил "зимен пакет" за запазване на топлината в коша на двигателя, но това е друга тема.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.6 sr няма мощност

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 18 юли 2015 17:54


agumba написа:
plamski3 написа:

Още повече сега в жегите мощноста на двигателите също спада,при малките двигатели се усеща най-много.


Най-вероятно се касае за различното температурно разширение на металите!!


Не колега.
Това е един от законите на термодинамиката.
Колкото е по-голяма разликата в температурите на входящото и изходящото "вещество",толкова по-добре.
За това на дизелите с турбокомпресор се слага интеркулер,да охлади нагрелия се от сгъстяването въздух.

При пробила бобина на диагностика грешка не излиза,ще ти изпише мисфайър детектед.
Но свещ ли е,бобина ли е,кабел ли е....


rey
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: варна

Re: Голф 4 1.6 sr няма мощност

Мнениеот rey » Съб 25 юли 2015 17:44


на последната диагностика излезе датчик на разпределителния вал утре ще го сменям.някой пробвал ли е да измъкне ремъка и да свали зъбчатката


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Голф 4 1.6 sr няма мощност

Мнениеот plameney » Съб 25 юли 2015 23:31


Няма проблем да се свали горната шайба.Подготвяш се с инструменти,сваляш капаците на ангренажния ремък.Не съм сигурен дали на голфа не се откача и единия тампон.Нагласяш мотора на белези,намираш начин да фиксираш разпределителния(аз ползвам една дебела отверка,която пъхам в един от отворите на ремъчната шайба и я притискам към капака на клапаните с една ръка,а с другата отхлабвам болта)Не се препоръчва да ползваш двигателя като спирачка за да отвиеш болта,защото натоварването върху ремаъка е голямо.След като отхлабиш болта,проверяваш белезите и ги нагласяш ако са мръднали.Отхлабваш обтяжната ролка,изхлузваш ремъка,с помоща на две отверки или малки щанги пъхнати зад ремъчната шайба равномерно натискаш без много зор и ще усетиш как започва да излиза.Малко преди да я извадиш,внимавай за шпонката да не я изгубиш някъде под колата.Датчика е закрепен с два болта.Единя е за ключ 13 а другия е за имбус 5.След смяната,монтираш шайбата с шпонката,нахлузваш ремъка обтягаш така че показалеца на ролката и неговия белег да съвпаднат,въртиш колянаовия вал на два оборота и ако отново белезите съвпадат,значи всичко е наред.Събираш останолото по обратния ред и май е това.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта