Счупена пружина на преден амортисьор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ianiovski
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Счупена пружина на преден амортисьор

Мнениеот ianiovski » Вто 07 юли 2015 17:43


Колата е Ауди A3 8L TDI отново старата песен на нов глас . Предна ляво пружина се е е счупила долу в основата си и колата е леко по-ниска от лявата страна ,обаче там където се е счупило имаше ръжда ,което ще рече ,че не е от сега а просто същия ден ходих на реглаж на предницата и явно тогава се до отчупила . Ще сменя и двете предни пружини ,но истинския стар и до болка познат проблем е тресенето на волана(подскачане на ляво и на дясно ) . Имах го на предишната кола Хонда ,но така и не можах да установя от какво е така си я и продадох . Тук проблема е ,че в диапазон от 90-120 км/ч има и то не винаги треперене на волана все едно всяка една неравност волана я предава на мен . Колата е с оригинални лети джанти и чисто нови летни гуми купени тази година , ходих по различни гумаджии и на всякъде казват ,че гумите са си наред и нямат кривини машината показва 0 гр. баланс . Миналата година съм купил колата и тогава като ,че ли имаше леки потрепвания на волана ,но не ми е направило впечатление и съм си мислил ,че е от самият път . Може и да си внушавам ,но от както се отчупи тая пружина имам чувството ,че от тогава се увеличиха ,надявам се да е и от това ,че иначе не знам вече какво да правя . Гумите ги помпам на 1. 9 атмосфери както си пише на колата ,но сега в жегите стават на 2.3 и проблема се засилва тогава . Гумите са 15" , въпроса ми е от какво идва този досаден проблем ,възможно ли е от счупената пружина да прави така ? :emote_focus:




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Счупена пружина на преден амортисьор

Мнениеот stefan4o » Вто 07 юли 2015 17:48


Провери си амортисьорите. Баща ми смени комплект пружини и нови амортисьори заради счупена пружина. Оказа се, че кара с изпуснали амортисьори, ама някак не е разбрал :screwy Та така, освен тях закупи и нови пружини от магазина, които се сплескаха на първата седмица (явно не са за неговия мотор, сигурно са му пробутали за бензинка) и му взех втора употреба от форума, с които колата е с перфектна предница вече доста време (но са от същата кола със същия мотор). Пружина не се чупи току-така, да знаеш.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта