VW GOLF MK2 проблем със спирачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
marin9342
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 26 дек 2014 17:55
Автомобил: MK2
Двигател: AAZ
Местоположение: София

VW GOLF MK2 проблем със спирачките

Мнениеот marin9342 » Нед 12 юли 2015 6:51


Здравейте колеги.Имам следният проблем:цяла зима не бях карал колата и като се затопли времето започнах да я карам интензивно но педала на спирачките се беше втвърдил и почти не спираше , реших да сменя накладките първо че и те бяха доста зле.Вчера свалих едното колело и разтворих апаратчето без да развивам болтовете му за да ми е по лесно после , но ми излезе спешна работа и сложих колелото на бързо без да сменям накладките и мислех че като напомпам няколко пъти ще се събере апаратчето.ДА АМА НЕ карах близо 10 км градско в София и нямаше грам спирачки и педала пропадаше чак до долу(апарата беше събрал накладките към диска и ги притискаше защото бяха загрели).После както си карах нещо изпука при педала на спирачката и и всичко се оправи сега има спирачки като на нова кола.Забелязах че под таблото при кабелите е мокро и мазно прилича ми на спирачна течност (спирачната течност си е на ниво в казанчето).Някой дали знае какъв е бил проблема и дали може пак да откажат изведнъж така както се и оправиха?




marin9342
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 26 дек 2014 17:55
Автомобил: MK2
Двигател: AAZ
Местоположение: София

Re: VW GOLF MK2 проблем със спирачките

Мнениеот marin9342 » Нед 12 юли 2015 12:50


Колеги много се извинявам за грешната информация смених накладките и всичко е ОК.Свалих и километража да видя от къде какво тече и се оказа че е масло от скоростната кутия което излиза през жилото на километража.Има ли някакво уплътнение там или направо ново жило.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта