Питане за дим около конзолата на волана

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Gencho87 » Нед 12 юни 2011 16:56


Здравейте колеги,

Имам едно питане по следния проблем: на няколко пъти ми се е случвало да забелязвам една съвсем тънка струйка дим, която излиза от конзолата на волана. Почти незабележимо е, защото е съвсем за кратко време, не се усеща мирис на нещо изгоряло въобще. Не мога да кажа при какви условия се появява, защото винаги е различно от 2 години имам колата и ми се е случвало 2, 3 пъти досега, като единия път беше днес, а предния преди около месец. Предполагам на какво може да се дължи, но ще изчакам да видя какво ще кажете Вие.
Очаквам предложения и Ви благодаря предварително за вниманието :обичам ви




Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот van4ooo » Нед 12 юни 2011 17:03


Из форума съм срещал твърдения, че това се дължи на запрашеност/зацапване на/около контактните пластини на ръчките за мигачи и чистачки -трябва да ги свалиш и почистиш(а може и от клемореда да е).


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Ivan4u » Нед 12 юни 2011 17:10


Моята така се разкадя един път - стопи ми се пластмасовата пластинка на лостчето на мигачите , която се явява избирач къси/дълги , без малко да я напръскам с пожарогасителя mhihi Такава има и на лостчето за чистачките - явява се включвател на задната чистачка . Адаша също ти е дал възможно решение , така че във всеки случай най-добре си свали пластмасата /без да я чупиш , че вече не се намират :Mr Green Fun / и погледни как стоят нещата :да:


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Gencho87 » Нед 12 юни 2011 17:25


Благодаря за бързите отговори, аз също си мисля, че проблем може да се дължи на мръсотия, там е нормално да се събира прах. Най-скоро ще отворя да почистя там /едва ли е отваряно там от както е станало кола :Mr Green Fun / , че не ми допада идеята да ходя до багажника за пожарогасителя :stumm .
А може ли да се дължи на прекалено много консуматори, които работят и да се претоварва контактния ключ, защото тоя проблем го е имал бащата на другата кола?


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот icefire » Нед 12 юни 2011 20:10


Ако колата е Голф 3 :arrow: Причината е прах и мръсотия. Свали пластмасите около волана, почисти праха и внимателно почисти лостчетата за мигачите и за чистачките. На мен ми се случи веднъж преди 3-4 години и даже се притесних откъде иде тоя пушек... в последсвие се оказа, че и други колеги са имали същата случка. Няма причина за притеснение, но прахът трябва да се разкара. Иначе прахът се запалва от искричките, които лостчетата прозивеждат при контакт.


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот mariovasi » Нед 12 юни 2011 20:51


viewtopic.php?f=5&t=95749

http://new.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... &view=next

viewtopic.php?f=6&t=142029

viewtopic.php?f=6&t=24079

При мен след пушеците окъси пистичката от лоста за чистачките и прегоря кабелите до бушона ,така че умната.

:arrow: ПП search.php


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Gencho87 » Пон 13 юни 2011 19:21


Тази вечер свалих пластмасите и почистих до колкото може. След това реших да включа каквото може /фарове-къси и дълги, задното стъкло-нагреватели, музика, климатик и т.н/ и да видя някъде ще грее ли, резултата беше, че леко се затопли една букса:
http://prikachi.com/images/536/3448536M.jpg
не знам за какво е, ако може да си кажете мнението.

ПС. Благодаря на колегата mariovasi за линковете, проблемите са сходни, но все пак при някой хора е по-индивидуално, ще ги прочета отново :beer


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Vasseto » Вто 14 юни 2011 13:29


Така като гледам няма смисъл да ги гледаш предните теми.Аз вече го смених защото се запали един ден след пръскане с спрей за контакти.Това е ключа за светлините и той нагаря защото няма реле и тока за фаровете е голям .При мен се беше вкопал и контакта за светквица и нямаше такава.

Успех!


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Gencho87 » Вто 14 юни 2011 15:05


Vasseto написа:...Това е ключа за светлините и той нагаря защото няма реле и тока за фаровете е голям ...


Благодаря за инфото, но все пак съм с ксенон на късите, а дълги (обикновени халогени 2х55 вата) ползвам много рядко, защото нощем почти не карам, предимно през деня. Ксенона ми е 2х35 вата, вярно че карам винаги на фарове, но ще го проследя дали наистина е от него. :)


Потребителски аватар
kpuck0o
Мнения: 118
Регистриран на: Пет 10 юни 2011 11:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй-София

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот kpuck0o » Вто 14 юни 2011 15:24


Колеги днес пътувайки си ми излезе същата тази струя дим,която споменавате,без миризма,без нищо просто струя дим.Прочетох отговорите и реших да отворя капаците на волана.Имаше си толкова много прах,че не знам как не се стопи някоя ръчка :D :applause:


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот icefire » Вто 14 юни 2011 17:13


И при мене в движение стана ;)
Доста е забавно, като по филмите ;)


Потребителски аватар
Wartburg353W
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 22:58
Автомобил: Vw Golf III GT
Двигател: TDi AFN 96
Местоположение: Добрич

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Wartburg353W » Сря 29 юли 2015 13:49


Вече два пъти ми се случва в рамките на година - две въпросното изпушване около волана и двата пъти колата е стояла на слънце и вътре сигурно е било доста горещо, при даване на контакт без други консуматори излиза черна струя дим без мирис и ме стресира сериозно :mrgreen

Изображение
Изображение
Изображение

Не видях никъде да е горяло или да се е стопило нещо и не знам къде да почиствам и с какво, на места има доста смазка като грес, като че ли е смазвано с някаква цел, да го смазвам ли отново след почистването?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот stefan4o » Сря 29 юли 2015 14:15


Колега, на последната снимка ми се стори, че има разтопено - погледни вдясно отдолу пластината.


Потребителски аватар
Wartburg353W
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 22:58
Автомобил: Vw Golf III GT
Двигател: TDi AFN 96
Местоположение: Добрич

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот Wartburg353W » Сря 29 юли 2015 15:05


stefan4o благодаря че го отбеляза, аз като гледах не ми направи никакво впечатление, гледах за някакви по сериозни стопявания... :biggrin

а има ли начин да се стигне до тази медна пластина под пластмасата за да се почисти или е капсулована?

и още нещо, как се вади този червен бутон който е за аварийните светлини, пробвах с издърпване нагоре но нещо не иска да излезе и го оставих да не счупя нещо :smile


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Питане за дим около конзолата на волана

Мнениеот stefan4o » Сря 29 юли 2015 15:07


Вземи си ново лостче. Като гледам е от масовките - 10 лева втора ръка са, няма и толкоз даже. Не си губи времето, едва ли ще го направиш като заводско.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта