Golf 3 1.6 Въпроси

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
d.todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 24 юли 2015 7:54
Автомобил: VW Golf 3 I Honda Type R NA CTR
Двигател: 1.6 I K20
Местоположение: Varna/Shumen

Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот d.todorov » Пет 24 юли 2015 8:16


Здравейте,

от скоро съм собственик на голфче 3 , 95-та реколта.
Преди това карах поло,но го продадох,че шасито беше тръгнало да гние много :)

Колата е 1.6 101 коня ,в талона кода на мотора започва с АЕХ.Какъв всъщност ми е кода на двигателя и като ходя да си търся части какво трябва да казвам ?
Колата ми има газово с плочка и за сега нямам проблеми,имам изминати само 1000 км.
Тази седмица ще го вкарвам в гаража за преглед и обслужване,пистов ремък ми е тръгнал ,ангренажа ще го погледна.
Колата загрява малко бавно дори и в тази жега (30 градуса) ,температурата седи на 90 градуса някъде ..по средата на уреда,това нормално ли е ?
Хвърля ми масло от капака на клапаните и вече съм поръчал гарнитура за да спра теча.

Имам проблем с климатика,компресора не включва,системата я надухме с азот и държи налягане.Мисля ,че е електрически проблем и,сякаш ми се чува,че някакво реле прескача.


За бъдеще искам да я турбинирам и да си я карам на газ.Въпроса ми за турбо конверсията е : До какво налягане държи стоковия блок,биели и бутала?
Колата е с метален всмукателен колектор.Възможно ли е да се направи конверсия с други биели и бутала от друг мотор (говоря за сток части ,а не за афтърмаркет) ?
Изпускател за турбо - има ли начин да се преработи някой заводски изпускател за турбина Т3/Т4 или ще трябва да си правя сам :)

Общо взето за това се сещам и ще съм благодарен на помощ !




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот stefan4o » Пет 24 юли 2015 9:37


Има несъответствие AEX е 44кВт или 60к.с.
Относно турбото - мое лично мнение - не се занимавай с глупости. Сменяй навреме консумативите, карай с читаво масло/филтър, слагай хубави нови гуми и сипвай качествено гориво. Температурата е нормално да я отчита по средата на скалата 90гр. и да седи там. Това значи, че охладителната ти система и по-специално термостат и охл.перка на радиатора са в изправност.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот kris11 » Пет 24 юли 2015 11:14


@ "Колата загрява малко бавно дори и в тази жега (30 градуса) "
До началото на студовете смени термостата. Сигурно не е сменян.

климатик или климатроник ??Перката включва ли се при пускане на компресора?
Насочи се и към пресостата за проверка.


Потребителски аватар
d.todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 24 юли 2015 7:54
Автомобил: VW Golf 3 I Honda Type R NA CTR
Двигател: 1.6 I K20
Местоположение: Varna/Shumen

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот d.todorov » Пет 24 юли 2015 13:03


Колата е с климатик,днес ми отказа бутона за ел.стъклата.Оказа се че на топло пластините омекват,поръчах си за 8 лв втора употреба.
Карам я само от 1 седмица и колата ми прави добро впечатление,разхода също е добър,а и на толкова меко возене скоро не бях сядал :D
Събота ще погледнем климатика по сериозно и точно какво се случва.Купил съм си масло Кома 10/40 и филтър МАН.С Кома си карам ЦРВ-то и Type R-a (принципно съм хондаджия)и нямам никакви проблеми години наред.

Още 2 въпроса :

1.Къде да погледна номера на мотора
2.Някой може ли да сподели някакво сервизно ръководство за експлоатация.

Благодаря


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот kris11 » Нед 26 юли 2015 17:32


според годината трябва да е АЕК.
Ако беше с климатроник - самодиагностика и по кода - проблема.
Огледай пресостата в/у ф-р дехидратора, ако е много корозирал - смяна.Щом системата държи налягане - Ок- ел проблеми, огледай и перката и датчика на перката.
както е писал Стефан не се занимавй с глупости по тур5о - излишно наливане на пари за нищо.


Потребителски аватар
d.todorov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 24 юли 2015 7:54
Автомобил: VW Golf 3 I Honda Type R NA CTR
Двигател: 1.6 I K20
Местоположение: Varna/Shumen

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот d.todorov » Вто 28 юли 2015 9:48


Здравейте,

смених гарнитура на клапани,изчистих всичкия нагар и мръсотия - стана като нов.Мотора е 8 клапана с хидравлични повдигачи (като допълнително информация)
Сменени 2 пистови ремъка,единия по-скоро е тръпецовиден и обтяжната ролка на широкия ремък.Ролката е с капсулиран лагер 6203 и не може да сменя за жалост.
Смених антифриз и масло,сменена и ябълка на лостовата система на скоростния лост(имаше голям луфт).

За климатика не ми остана време да го заредя и да погледна проблема,пресостата е в идеално състояние както и цялата система по климатика.Имам впредвид,че всичко изглежда доста читаво за годините си и няма корозия,кондензатора също е здрав без изпадали ламели.

Оказа се ,че фаровете ми светят ужасно (не са регулирани),десния ми фар е счупен и трябва да се смени целия защото с лепене няма да стане.
Предня ми капак има доста забележки - ще трябва да сменя и него по някое време.
Общо взето колата я стягам защото въртя по 30-40 хиляди километра на година и ми трябва нещо сигурно за пътуване.

Относно за турбото - имам гараж и съм турбинирал доста коли вече.Имам части да си сглобя всичко,трябва ми само изпускател и най-вероятно ще заложа на чисто нова китайска турбина защото нямам читава малка турбина в момента.Имам и аргон и заварям успешно алумин за турбо пътищата.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 3 1.6 Въпроси

Мнениеот kris11 » Вто 28 юли 2015 12:24


фаровете са проблемни .От ЕГН им се чупят щипките за регулиране/пластмаса/ Като се счупи шипка и рефлектора подскача или клюва надолу. Имаше във форума тема за щипките, ако не я намериш - пиши бях скатал снимки на правени щипки.
Капака от някоя морга , ако има същия цвят или приблизителен.Не се занимвай там с кит, шкурене , боя....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта