Bora 1999 г. 2,3 V5 150 hp - работни времена на дюзите ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Bora 1999 г. 2,3 V5 150 hp - работни времена на дюзите ?

Мнениеот jordancho » Пон 27 юли 2015 12:15


Здравейте колеги, колата е VW Bora 1999г. 2,3 V5 150 hp с газов инжекцион.
Искам да помоля тези от вас които имат 2,3 V5 двигател или досег до такъв двигател и съответно VAG-COM, да се включат и да погледнат в 01-engine на канал 002, 004 и 006 какви стойности получават !
При мен след 10-тина минути работа на място ситуацията е следната:
При работа не бензин:
benzin.jpg


При работа на газ:
gas.jpg


Интересуват ме най-вече оградените в червено неща - работното време на дюзите и температура предполагам на входящия въздух която ми се вижда доста висока при положение, че околната температура беше около 30 градуса.

Проблема който имам е следния - сутрин като запаля колата на бензин понякога работи неравномерно на празен ход, ако натисна газта в първия момент започва да прекъсва, след което успява да се изфорсира, а на високи обороти (над 1800) си работи нормално. Понеже времето е топло, само след минута работа на място, колата минава от бензин на газ, там държи сравнително стабилни обороти на празен ход, но ако подам газ пак в първия момент започва да прекъсва и чак след това се форсира. Ако се опитам да потегля с малко газ преди двигателя да е загрял до 50-60 градуса оборотите падат много (почти ще загасне), така че нормално потегляне е невъзможно. Налага ми се да да тръгвам с над 2000 оборота за да мога да потегля.
И това е докато двигателя позагрее, след това няма проблеми - колата си върви доста прилично, а оборотите на празен ход са стабилни.
Ходих на настройка на газовата, майстора настройваше в движени докато ми хареса как върви колата, но както казах проблема се появява само на студен двигател. Според газаджията ппроблема не е в газовата, а нещо в бензиновата система, която съответно лъже газовата и от там проблема.
Моля който може да помага, а ако някой знае какви трябва да са нормалните стойности на оградените с червено показания да сподели.
Благодаря на всички отзовали се :beer




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Bora 1999 г. 2,3 V5 150 hp - работни времена на дюзите ?

Мнениеот pas1.8mi » Пон 27 юли 2015 13:13


Не ти е настроена добре АГУ.Сместа ти при работа на газ беднее на празен ход,а това влияе пряко на работата на бензин! :exclaim



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 168 госта