Проблем с акумулатора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Valentin2
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 08 юли 2015 14:58
Автомобил:
Двигател:

Проблем с акумулатора

Мнениеот Valentin2 » Нед 26 юли 2015 12:27


Здравейте, преди известно време/ около 2 седмици си купих Бора. Тъй като имам и една Агила, до момента карах нея, но сега искам да регистрирам Бората, а Агилата заминава за Бг. Тази сутрин пробвах да запаля, но акумулатора беше паднал, едва завъртя , не запали. Тръгнах да го свалям , но отгоре му има някакви кабели в кутиика, струва ми се че самият акумулатор е пригоден за тези кабели. На самите кабели на клемите има по едно болтче където да се свързват и тези кабели са вързани за +. Наясно ли е някой за какво служат и как се сваля тази кутиика? Или да го мъча да го зареждам както е в колата, само като откача клемите. Ако пак направи проблем какъв нов акумулатор да търся. Според мен не би трябвало да падне така, има само една лампичка на вратата да свети при заключена кола




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с акумулатора

Мнениеот kris11 » Нед 26 юли 2015 17:25


фото моля


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с акумулатора

Мнениеот shadou2 » Пон 27 юли 2015 16:48


Като махнеш кутията голямата с дупката има сноп от кабели, тези кабели са на една пластмаса закачени от двете страни на кутията на акумулатора ( където стои ) има по една една щипка орната част представлява тази поставка за кабелите с една пластмасова история мязаща на шина, която продължава до края на акумулатора просто трябва да откачиш щипките ( те представляват като две бутончета отстрани на кутията за акумулатора лесно е но нямам снимки за да ти покажа на моята бора как е. Просто трябва да се огледаш добре.
Качвам малко снимков материал за по-голяма яснота, че не мис е слиза да разглобявам моята и да снимам нея.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1438008497d.png

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1438008524j.png


ПС жените малко трудно ги обясняваме тези неща ;)


Valentin2
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 08 юли 2015 14:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с акумулатора

Мнениеот Valentin2 » Пон 27 юли 2015 17:21


Благодаря за отговорите, оказа се че наистина е някакво приключение да свалиш акумулатор. то една купчина кабели, то кутиики, то болтчета . Както и да е, заредих го в колата , не съм го свалял, следващия път трябва да си взема отпуска за смяна на аку-то :banghead


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с акумулатора

Мнениеот stefan4o » Пон 27 юли 2015 17:55


Valentin2 написа:Според мен не би трябвало да падне така, има само една лампичка на вратата да свети при заключена кола

Няма да ти се вярва, как една такава лампичка може да ти събори акумулатора. Ако не ми вярваш - зареди го и опитай пак :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта