Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Zmeq93
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 06 юли 2012 21:00
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 AFT
Местоположение: София

Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот Zmeq93 » Пон 27 юли 2015 22:47


Колеги, как да сменя шарнирите на голфетката? 1.6 АФТ 96г.




Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот kostik » Вто 28 юли 2015 0:11


Аз лично бих процедирал така:
Отвивам външният накрайник от главината, бележа си амортисьорите(не по болтовете,както доста индивиди правят, ами върху долната част на амортисьора) и ги откачам от главината, след което си я местя, както сметна за добре. После на главината отзад има болт, който държи шарнира, отвиваш и най-накрая отвиваш трите болта от долната част на шарнира. Шарнира и накрайника вероятно няма да искат да излязат и ще се наложи бой с чука по ушето на главината, но внимателно да не си скъсаш някой маншон и тръба би свършила работа, но аз "чуко си знаем".

Не знам добре ли го обясних и дали има по-лесен начин. Аз смених всичко, което може да се смени по ходовата част отпред, просто така го виждам. :drunk


vladikn
Мнения: 44
Регистриран на: Вто 29 юни 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот vladikn » Нед 02 авг 2015 8:05


50 % от казаните болтове от колегата не са вярни. Отвиваш гайката на шарнира, избиваш го с чук и после долните 3 болта на шарнира. Сменя се за 10 минути в добри условия. не отвивай амортесьора защото после си за реглаж, с маркера няма да стане точно, и е АБСОЛЮТНО излишно, както и накраййника. УСпех колега.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот kostik » Нед 02 авг 2015 10:28


kostik написа:Не знам добре ли го обясних и дали има по-лесен начин. Аз смених всичко, което може да се смени по ходовата част отпред, просто така го виждам. :drunk

И все си мисля, че няма да избегне реглажа, но нека четящите между редовете да кажат. Не знам, кои болтове не са верни, но шарнира се държи на 3 болчета с гайки от зад и една голяма гайка отпред, кое не е вярно в случая?
Бих могъл да се съглася "че има по-лесен начин" но неверни не ми звучи убедително.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 02 авг 2015 11:30


Не е нужно да се откача амортисьора,но после задължително се ходи на стенд за регулиране на предния мост.
Трите болта,които закрепват шарнира никога не можеш да нацелиш абсолютно точно къде са били.
Преди няколко години един такъв некадърник за смяна на маншон на карето откачи шарнира от тези три болта,и към сумата за ремонта трябваше да добавя и 25лв за стенд.
Две гуми струват повече от 25лв.


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 АФТ смяна на шарнири?

Мнениеот golf_III_2e » Чет 13 авг 2015 21:12


Никои не обясни на колегата че трите дупки в носача са елипсовидни и ако мисли да не минава преден мост трябва да очертае с бял маркер каде точно са лягали главите на болтовете (и въпреки всичко няма как да стане толкова точно) Иначе не се откача ништо друго освен гаиката и трите болта. Шарнирите не са еднакжи има ляв и десен.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта