Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Чет 06 авг 2015 0:01


Здравейте приятели не е голямата работа но е дразнещо. усеща се как двигателя тресе някък си? Когато ускоряваш не се чувства. Мислех си за тъмпоните на двигателя но не е постояно примерно във 1/3 от времето като на газ се усеща повече.Понеже скоростния лост леко подскача смених единия от тампоните този от ляво имаше доста голямо движение там но осезаем ефект няма и двата проблема са на лице за съжаление ако някои се е сблъсквал с нещо подобно моля споделете .

Последна промяна от salionito1 на Чет 06 авг 2015 22:50, променено общо 1 път.




salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномерна подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Чет 06 авг 2015 12:59


Днес реших да махна клемата за да се адаптира клапата наново ,което доведе до светване на чека но днес майстора ми почива утре ще видим каква грешка е записало, проблема си остава там е работата че понякога почти не се чувства а в друг момент е доста силно, скоростния лост и той се тресе в синхрон с двигателя ще пиша за развръзката.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномерна подаване на газ.

Мнениеот владислав » Чет 06 авг 2015 13:40


С махане на клемата няма да адаптираш нищо. На място ли има тресене?
По-скоро покарай на бензин (доколкото разбрах имаш газова), и виж дали ще тресе.


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномерна подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Чет 06 авг 2015 21:11


На място не може да разбереш дали двигателя работи проблема е само при равномерно подаване на газта когато си поддържаш една скорост на съответната предавка.На бензин е по слабо но понякога и на газ се губи- проблема е от месец два просто изчаках да видя дали ще изчезне но то се усилва което ме навежда на мисълта че дефекта ще излезне на лице скоро.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот владислав » Пет 07 авг 2015 9:58


То стандартно ако не са сменяни свещите след слагането на газовата уредба не е лошо да се сменят.
Аз препоръчвам иридиеви с висока цена са, но с и висок пробег, отделно са подходящи за автомобили на газ.
Вижте и грешката, може да е датчик на коляновият вал.


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Пет 07 авг 2015 20:58


Днес го закачихме на компа изписа (бедна смес постоянно)- човека погледна в друга графа там пишеше (четвърти цилиндър трудно запалване) или нещо подобно доста неточно преведена е програмата на човека на делфи беше но както и да е върши работа. Изчисти грешката и сега всичко е наред тресене няма и преди се е губило прави впечетление обаче когато спра на светофар примерно после при потегляне глъхне иска повече газ от обикновено и пак само по някога не винаги като че ли оборотите падат повече от нормалното там е работата че не се чувства колата работи гладко. Чудя се дали когато тресе сместа наистина не е бедна. Някои има ли идея какъв модел по точно какво трябва да поддържа ВАГ .КОМ за да стане за моя мотор маистора ми каза че може да си взема от нета за 20 до 50 лв. кабел с софтоер и да си обикалям с лаптопа ако почне да ми прави тресенето да го закача и да види какво толкова- гледах в нета много модели са.


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Пет 07 авг 2015 21:03


Свещите ги смених при първото обслужване минал съм 7-8 000 км -платиниеви на бош за около 80 лв. бяха по каталог за газ специално- не знам дали не сбърках дали не беше по добре с стандартните за бензин.Иначе разхода е супер за комби по нашите баири няма как да е по добре 8/100 бензина отделно кои ти го смята перфектно е на тази цена газовата е: изпарител Бандарини с някъва бърза реика с ниско съпротивление била ,Полска електроника с ОБД кабел , казаха че е по добре така само че компа на газта бил адаптивен въпреки кабела няма как за тези пари толкова на Ловато същото е 1 400 камъка пък мойто е 1 000 и то с майстор дружка иначе не знам колко излиза по принцип.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот владислав » Съб 08 авг 2015 9:21


То бобините горят, ама с чистене на грешка няма да се оправи, явно е здрава. Кабела от евтините и ти върши работа тези на които пише vagcom 409.1 но ако си на win 64 bita слагаш vsdc lite 1.1 от нета и върши работа


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Съб 08 авг 2015 22:21


Благодаря колега ще си взема един да видим как ще да е.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот владислав » Чет 13 авг 2015 14:20


Прочетох тази тема в Сеат форума, дали не е свързано?
http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=25353


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Чет 13 авг 2015 19:46


Не няма общо и това ме радва като гледам за какво става въпрос или поне така се надявам. При мен нещата са коренно различно на място не трепва просто когато освободиш от скорост стрелката на оборотомера слиза бързо и остава като залепена на мястото си някъде около 600 - 700 оборота с климатик същото само че по нагоре нали което е супер.Аз си мисля че всичко идва от електрониката на газовата след като изчистх грешката колата направо литна и така до 250 километра толкова показваше километража нали бях махал клемата тогава пак се получи за първи път после изчезна пак си идва понякога и така само че като мина на бензин намалява чувствително и след малко изчезва , или просто го няма още с минаването на бенз-дори и да не мина на бензин пак изчезва само че бавно след километър два и така..Това е добре навежда ме на мисълта че всичко е от газтъ , сега нямам време пък и маистора на газовата е много зает два пъти ходих все трябва да чакам и то доста -инцидентно е така при него недостатък на добрите маистори знаете нали. Ако се наложи ще рискувам за проба с друга електроника ще пиша за инфо на останалите потребители на форума .


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Вто 18 авг 2015 20:44


Днес пак светна чека същата грешка 16555 - Твърде бавна система ... както и да е от това което намерих в нета възможни проблеми 1 -Загуба на вакуум 2- ЕРГ клапан и дросел за чистене. 3 Горивен филтър или помпа за смяна - което е доста вероятно при мен че доста бучи при даване на контакт предполагам не е нормално това Има и друга вероятност спукана бобина или кабела и но едва ли някой да е имал такъв проблем споделете моля ви.


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 v AZD- тресе при равномернo подаване на газ.

Мнениеот salionito1 » Вто 01 сеп 2015 22:50


И така май съм на финалната права след като чека светна пак отидох при газажията същата грешка се оказа той промени центровката на газ сега гори около 11 но няма тресене и вичко е наред благодаря на бога за това ...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dmw1606 и 82 госта