Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пон 24 авг 2015 13:07


Здравейте колеги. Четох много теми, но не намерих проблем като моя. Днес, тъй като се застуди малко, пробвах подгряващата седалка шофьорската и не тръгна изобщо. Пуснах другата другата и си загря както трябва. А в началото на тази година си работеше. Ако има протрито някое реотанче или скъсано как е оправя ? Защото мисля, че аз го скъсах лятото, един ден я чистих отвътре и ми се наложи да взема нещо и се качих на седалката с коляното (аз съм доста тежичък :icon_lol ) та може ли от това да се е скъсало нещо вътре в нея, защото си работеше без проблем. И като цяло разглобява ли се лесно седалка, за да се видят реотаните ?




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот zografski » Пон 24 авг 2015 13:42


Провери буксите под седалката и ако не се лъжа имаше няколко подобни теми! Използвай търсячката и има писано за подгревите, къде са буксите и т.н.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пон 24 авг 2015 15:54


Свалих буксите, пробвах с пробна лампа, но не става явно идва слаб ток там или незнам... Защото пробвах и на работещата седалка вкарвах във всяка буксичка и нищо не става, никакъв ток, а като вкарам буксата на мястото и седалката си работи (работещата). Смених копчетата, сложих копчето на работещата на мястото на неработещата и отново не тръгна... :rolleyes


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот Skruji » Чет 27 авг 2015 10:48


Най-добре премери с мултицет съпротивлението на реотаните. Внимавай да не мериш на буксата на Еърбега. Нагревателите са 2, един на седалката, един на облегалката. Дали са свързани паралелно или последователно, не си спомням. При мен беше скъсан реотанът на седалката и не работеше и облегалката, което ме навежда на мисълта, че са свързани последователно. Разтапицира се седалката и се свързва отново скъсаното място и изолира с термо шлаух, не съм запоявал само навих кабелчетата. Седалката се разтапицира сравнително лесно, само се внимава с пластмасите, защото лесно се чупят. Кофти са само едни телове, които държат плата за дунапрена, но с малко упорство и тънки клещи се махат и те. Преди да започнеш да махаш каквото и да е, премери нагревателите за съпротивление за да установиш, кой от двата е прекъснат.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Чет 27 авг 2015 21:34


Колега мисля, че не меря буксата на Еърбега. Жълтата е за еърбега, а другата която мерих е зелената, мисля че тя е правилната(има 2 дебели кабела и 2 тънки, предполагам единия тънък и дебел е за облегалката, а другите за седалката). След като влиза в буксата след това се разклонява и пак има една букса която предполагам е за облегалката. Иначе утре мисля да я разтапицирам и да видя какво става, само че ако има скъсано реотанче как точно се свързва и защо трябва да е с термо шлаух ?


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот Skruji » Пет 28 авг 2015 10:35


Реотанчето представлява метални жички увити в някаква термо устойчива изолация. Аз заголих двата края и просто ги увих, така както увиваш 2 проводника за да ги свържеш. Изолирах с термо шлаух, защото все пак този проводник се нагрява и не смях да рискувам с обикновен изолирбанд.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пет 28 авг 2015 11:51


Ясно,благодаря колега. После ще я разглобя и ще видя. А само да попитам, има ли разлика в копчетата за подгряване (ляво и дясно), защото сложих дясното копче (работещата седалка) на лявото и не тръна и по това разбрах, че явно реотанчето се е скъсало.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот Skruji » Пет 28 авг 2015 15:32


Мисля, че разлика няма. Освен във формата.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пет 28 авг 2015 15:50


Колеги помагайте, разглобих всичко. Не виждам да има скъсани реотани. Пробвах и друго, неработещата седалка я свързах на буксата на работещата и пак не тръгна, значи има скъсано някъде, но не го виждам всичко изглежда перфектно. Но за всеки случай ще пробвам и с мултицет, тоест утре един приятел ще дойте и ще пробваме, защото аз не мога да боравя с него. Ето малко снимки, ако имате съмнения казвайте.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пет 28 авг 2015 15:51


Това са на облегалката, заголени са, но не виждам да са прекъснати. И дали, ако облегалката не работи няма да работи и седалката? или само когато не работи седалката тогава не работи и облегалката ?

6.jpg

7.jpg

8.jpg


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот zografski » Пет 28 авг 2015 15:57


Някъде бях чел, че за да работи, трябва да има тежест в/у седалката, може би не е при всички :gruebel :rolleyes


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот Skruji » Пет 28 авг 2015 16:48


И аз бях чел подобна информация, но при мен нямаше датчик за тежест, само реотаните. На снимките също не виждам да има такъв датчик. Но пък при мен ясно се виждаше къде е скъсаното, беше на седалката, но и облегалката не работеше.
Бялата букса къде се включва?


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Пет 28 авг 2015 17:03


Няма датчик за тежек, тези са без явно, защото като пусна другата и си загрява без да съм седнал.
6.jpg
ето тука в зелената влиза буксата от колата, а бялата е разклонението за облегалката

8.jpg
а това е на облегалката буксата за подгрева, другата жълтата под нея която се вижда е за еърбега


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот GolfHighL » Съб 29 авг 2015 20:54


Здравейте колеги, днес реших проблема ето снимките, било е от там скъсало се е. Запоих го и тръгна да работи пробвах дали работи на свалена седалка и работи. Сглобих всичко работи още 2 пъти и спря... явно пак се е разпоило, та има ли начин отзад от копчето да го изолирам този термодатчик. ?

9.jpg

10.jpg


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 2.3 V5 150HP Проблем с подгряващата седалка

Мнениеот Skruji » Пон 31 авг 2015 12:09


От копчето не знам как може да стане, Махни го това нещо и вържи директно двете спойки на подгрева. Аз така бих направил, не знам колко правилен съвет ти давам, но за друго не се сещам. Нямам представа за какво е това нещо, но най-вероятно следи температурата за да не си опечеш гъза.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jorogrp, speedvw и 246 госта