Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръба?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръба?

Мнениеот 9182 » Пон 24 авг 2015 10:37


Здравейте на всички!

Имам бърз въпрос за изпускателната система на АФТ-тито, без газ (ако има значение).

Колата беше с премахнат катализатор и някой го беше заменил с резонатор, който обаче ръждяса с времето и "проблема" беше че като бях на място се чуваше един много тих шум, който само аз чувах.(при отворена врата...) Отивам при един майстор и му казвам да го погледне, човека каза че е изгнил и се е отворила малка дупка и не може да го завари, защото нямало къде да хване.
Това става в събота късен следобед и нямаше от къде вземем резонатор, та човека ме нави да сложим права тръба - със сигурност щяло да е по тихо от сега!
ОК, махна стария резонатор и сложи права тръба, верно по резонатора се беше отворила дупка и "шева" беще почнал да заминава и с правата тръба шума на място го нямаше. Обаче сега като форсирам или шофирам и около 2200-500 оборота се
чуват 2 неща - 1 - един странен звук от крайните гърнета (така станало, защото били амортизирани?!) и 2 чува се и допълнителен звук като шофирам - един такъв метален шум... който дразни!

Основният въпрос е възможно ли е колата да дава по-висок разход на гориво и да няма толкова мощност колкото преди и въобще да не работи правилно двигателя(все едно имаше едно много леко даване през цялото време) или да търся проблема на друго място?

Сори за дългият пост.

Поздрави




///Mechov
Мнения: 156
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 14:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот ///Mechov » Пет 28 авг 2015 21:55


Направи клип.


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот 9182 » Нед 30 авг 2015 12:15


За съжаление сега не мога да направя клип.

Основните проблеми са: като пуснеш педала на гаста се чуват леки гърмежи, който преди това ги нямаше и според мен има по-висок разход и въобще колата ми се струва малко по спъната.


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот piter_96 » Нед 30 авг 2015 12:32


Напълно нормално е да се появи такъв шум при 2000 оборота с права тръба. На мен това ясно ми беше обяснено и избрах резонаторното.


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот 9182 » Нед 30 авг 2015 16:25


Изкарал си късмет, че са ти обяснили предварително, защото на мен пропуснаха и както казах, след като видяхме новият "резултат", човека тръгна да обяснява, че разбираш ли крайните са заминали и дори и със резонатор щяло пак да е така, както и да е ...

Ти къде слага/купува резонатора и колко излезе труд/части?

Момчета има ли вероятност да заминат крайните гурнета сега с тази права тръба? Със сигурност ще я сменя, но тогава...

Поздрави


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот muns61 » Нед 30 авг 2015 17:40


Резонатор, права тръба, задни грънци - бабини деветини. Като им дойде времето, задните си заминават без значение с какво си отпред. Най-добрия вариант е като се издъни питата на катализатора, да се постави в него надупчена тръба - получава се вечно предно гърне, каквито имаха колите от предкатализаторната ера.
Колкото до мощността - обикновено си е там, ама заради увеличения шум ти се струва, че колата не върви адекватно на алармата, която вдига. Обезшуми я с хубава изпускателна система и ще ти се струва, че много бяга.


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3, АФТ, Въпрос за изпускателна система - права тръб

Мнениеот 9182 » Пон 31 авг 2015 9:31


Хей muns, мерси за отговора :)

За шума и вървенето си прав.

Но какво мислиш за разхода, той ме притеснява повече :)?

Поздрави



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта