Golf 4 1.4 16v AHW - Прекъсва и губи мощност

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.4 16v AHW - Прекъсва и губи мощност

Мнениеот Creativex » Вто 25 авг 2015 10:56


Здравейте колеги, преди няколко седмици ходих до морето и заредих със 100-те октана на OMV. Заредих в София и по пътя нямаше никакви проблеми, колата си вървеше с доволна скорост, набираше си и всичко беше наред. Проблемите започнаха, след като минаха сериозните дъждове и след някаква сериозна буря се подготвих за потегляне. Само след като завъртях ключа и започна да звучи като давеща се, дрънчеше отвратително и нямаше никаква мощност. Другото интересно е, че натискаш педала и се замисля дали да ускори или не. Загря и уж започна да се оправя, но на магистралата имаше моменти, в които буквално спираше да ускорява, нямаше никаква мощност и спираше на 3500 оборота и едвам ги прехвърляше. Трябваше да спирам на няколко пъти, чуваше се някакво доста досадно дрънчене от двигателя на високи обороти (като тракане на шевна машина беше) и освен това изгори повече от половин резервоар. Не съм сигурен дали мирише на бензин като паля, ама нещо не е наред в колата. Чакам си майстора да се прибере, за да я закачам, но според него е била бобина, която първа се прецаквала като започне да се мокри. Аз се замислям и за дросела, който също може да се прави на интересен и да не затваря правилно. Ще се радвам ако някой сподели от опит какви са симптомите, когато се чупи едното и какви са, когато е другото.

Последна промяна от Creativex на Вто 25 авг 2015 15:55, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Прекъсва и губи мощност - Golf 4 1.4 AHW

Мнениеот zografski » Вто 25 авг 2015 11:40


99% бОбина, кабели или свещи! Няма кво да го мислиш дросела, от него може да усетиш намаляване на мощноста, но няма да ти проработи колата на 3 цилиндър!


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсва и губи мощност - Golf 4 1.4 AHW

Мнениеот Creativex » Вто 25 авг 2015 15:56


Свещите ги сменях преди 2 години и при последната им проверка се оказа, че си имат достатъчно живот. Само кабелите и бобината не съм пипал, ама явно ще е от тях.


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсва и губи мощност - Golf 4 1.4 AHW

Мнениеот Creativex » Вто 01 сеп 2015 9:32


Оказа се точно бобината, на сухо я намокрихме и двигателят започна да прекъсва. Следващия месец може да сменя и кабелите за по-сигурно. Благодаря за помощта. Показа ми грешка на Ламбда сондата, ама Марели не са толкова интелигентни, за да показват какво точно се случва.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Прекъсва и губи мощност - Golf 4 1.4 AHW

Мнениеот zografski » Вто 01 сеп 2015 9:54


Ам нищо чудно да си е заминала, на предната ли ти дава грешка? Ако изобщо имаш 2ра де.


Creativex
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 10 мар 2014 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Прекъсва и губи мощност - Golf 4 1.4 AHW

Мнениеот Creativex » Чет 03 сеп 2015 9:43


Не знам дали е заминала, защото докато я гледахме (мисля, че е само една) преди да мокрим бобината, даваше перфектни качества и нямаше никакви проблеми. След това намокрихме бобината, започна двигателя да се тресе, но сондата пак не показваше проблеми и може да се бъгва само, когато карам малко по-дълго. Ще видим като карам по магистралата другата седмица какво ще последва, защото не ми се е налага да излизам на по-дълъг път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94, КОРАТА и 240 госта