Цялата кола е опръскана с боя!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
zelme
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 19:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот zelme » Съб 29 авг 2015 16:10


Цвета на колата е светло сив-металик и сега е покрита със ситни 4ерни то4ици. Преди няколко седмици,колата беше паркирана до къща, на която и боядисваха оградата с пистолет. Съответно преместих колата на отдале4ено място, но явно е било ве4е късно! Сега ви питам за съвет как, къде, с какво мога да отстраня проблема!!!




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот IRRITATING » Съб 29 авг 2015 16:13


Ако цялата кола е в точки най-добре отиди при човек който се занимава с пастиране на автомобили.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот anonym0us » Съб 29 авг 2015 16:20


Едно контактно измиване, а преди това с препарат добре съпонисана, колата ще стане както преди! :c020


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот blade84 » Съб 29 авг 2015 17:19


Според мен колата трябва да се мине с по груба и след това с по финна паста и ще се оправи


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот muns61 » Съб 29 авг 2015 17:37


Коресилин.


zelme
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 19:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот zelme » Съб 29 авг 2015 19:09


Засега успях да пo4истя стъклата с лако4истител, но за металните елементи не смея да експерементирам с короселин или каквото и там да било! Ще опитам да я пастират и да видим дали ще има резултат!?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот muns61 » Съб 29 авг 2015 19:16


zelme написа:лако4истител

Него от пуканки ли го правят? Купи си коресилин на Мегахим, Оргахим, или друг свестен призводител и пробвай върху боята на скрито място. Гарантирам ти, че няма да повреди боята,изпробвано многократно.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот zfa159 » Съб 29 авг 2015 19:46


muns61 написа:Него от пуканки ли го правят? Купи си коресилин на Мегахим, Оргахим, или друг свестен призводител и пробвай върху боята на скрито място. Гарантирам ти, че няма да повреди боята,изпробвано многократно.

Това е така, ако боята е качествена и най-вече ако лака и не е боклук, иначе лака ще падне за 0 време, защото боклучавия лак се крепи на магия към боята и само като го барнеш с парцала с кореселина, е готов, става на юфка. Пробвал съм 5-6 пъти с качествен кореселин на боклучав лак - винаги един и същи резултат - юфка :mhihi . Бояджията зад нас имаше такъв случай - детайлите на колат,а които бяха боядисвани някога преди, се прецакаха от кореселина, а детайлите, които са си със заводската боя и лак, се изчистиха безупречно без никакви забележки по покритието им. Причината не е в кореселина, а в лака, пак казвам, иначе ако боята е оригиналната или е боядисвано добре с качествени материали, кореселина ще реши проблема с точиците в лака (те реално са в лака, не са в боята). Ако не стане - пастиране с различни пасти (те там са по някакви номера, колко едри, не знам и аз точно), както казаха колегите.
Иначе ще си позволя и лирично отклонение - малко е неправилно от страна на хората, които са боядисвали, да не те потърсят да я преместиш или да не я завият с нещо ако толкова е било зор да се боядисва веднага. На мен утре ще ми правят външна изолация на ап. и долу има 2 коли на тротоара точно под работното място. Едната я знам на кого е, ама хората са на море още 1 седмица и няма кой да я премести, а другата не я знам на кого е (не е мърдала от поне седмица и никой от входа не знае на кого е). Съответно взех дебел покривен найлон за няма и 15лв и ще ги завия отгоре. Хем няма да се прашат от дупченето на стените (този прахоляк дере лака жестоко като тръгнеш да го чистиш), хем ако случайно падне от мазилката, няма да им замине лака. Лошото е, че всеки мисли за него си и грам не го енье за другите. Аз също спирам по тротоарите и няма да ми е готино да си намеря джипа целия в мазилка някой ден, въпреки каското, заради което е редно да помисля и за другите коли, които са долу и на чието място можеше да е моята.
:beer


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот muns61 » Съб 29 авг 2015 20:38


Всички двукомпонентни лакове и бои изържат третиране с коресилин, даже и повечето алкидни автоемайллакове. Посочих и марки, за да не става дума за препарат, който е по-близък до разредител за преливане при частично боядисване.


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот alex_7656 » Нед 30 авг 2015 9:34


На времето на мен и изпръскаха колата, с някакъв противопожарен грунд/ бял на цвят и релефен/.
Купих си от сонакс плстелин за тази цел, и се търка с него , детайл по детайл, но се полива обилно с вода.
Въпреки това боята матира леко, и се пастира след това.Упражнението си беше доста трудоемко.
Пластелина го купих за 40 лв, и реално той абсорбира боята, и може да се ползва доста дълго време.
Това е от мен !


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот kibo_tom_8440 » Нед 30 авг 2015 9:54


Най безопасно, ако не си ги почистил досега е да почистиш с бензин.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот Ronin » Пон 31 авг 2015 23:01


Само бензин,от кореселина ще ти се дореве,ако не веднага,след време


zelme
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 19:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот zelme » Пон 02 ное 2015 8:51


С едно хубаво пастиране и колата светна. Няма и помен от напръсканата боя! Само да уточня, че нито с бензин, нито с короселин или каквото и да било друго, неможах да постигна резултат!!!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ!!! Цялата кола е опръскана с боя!!!

Мнениеот forski » Сря 04 ное 2015 16:44


Боя не ми се е налагало да чистя, но смола и пресен асфалт с бензин излизат без проблем като по-боята и лака няма никакви поражения!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта