Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bobie7
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот bobie7 » Вто 01 сеп 2015 21:12


mitko23 написа:Колега, ABU е млако по-особен и затова и аз бих те посъветвал да си изчистиш картерната вентилация като за начало.Представлява едно като буренце което като се запуши стават подобни симптоми, че даже избива и масло то семерингите.Като застанеш отпред пред колата се намира леко в ляво под водната помпа, както е споменал един колега над мен от него излиза един маркуч и влиза в пластмасовия капак на моноинжекцията.Държи се на два болта шестограм, препоръчително е да му смениш и уплътнението.Ето нагледна снимка къде се намира ограденото в червено Изображение

PS. Започни първо с картерната вентилация , че както колегата stefarata е споменал веднъж отвориш ли го ще го правиш до дъно(знам го от личен опит).


Успях да го сваля това нещо- то е един пластмасов контейнер. Доста лайна и масло имаше вътре, но чак запушено не бе. Което ме притеснява че проблема не е от там :(. Въпрос - след като го свалих и зачистих дупката- тази която е и на снимката пробвах да запаля за тест и от там започна да поплюва масло, това нормално ли е? и защо да влиза в тази кутия масло изобщо като уш през нея се връщат пари?! Моля отговори.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот Bai Sando » Вто 01 сеп 2015 21:19


Не ти е от там проблема,ама надеждата умира последна.Ако ти е запушена картерната вентилация ще плюе масло през щеката като гейзер.
Аз на времето като си взех първия 1.6,подобен като твоя му бях прегънал маркуча на картерната вентилация и като взе да извира онова ми ти масло през щеката :stumm Добре че се усетих на време от къде е проблема.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот muns61 » Вто 01 сеп 2015 21:56


Виж какво съм ти писал, доста такива мотори съм разглобил.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот mitko23 » Сря 02 сеп 2015 1:17


Колега по принцип през отвора за картерна вентилация май имаше пряк достъп до картера(по спомен)с маслото. Нормално е да попръсква масло като го махнеш пластмасовото "буренце" и запалиш колата без него.Вдига се налягането на маслото и при наличието на такава голяма дупка просто няма начин да не потече масло от там. Почисти го и си го върни на мястото, като си свържеш и маркучите към него,в никакъв случай не карай без него, че ще ти изтече масло.
При положение, че тази интервенция с почистването(която е най-евтиния вариант) на картерната вентилация не помогне положението отива към сегменти, водачи на клапани, гумички на клапаните, семеринги и т.н както е казал колегата muns61.


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот Somi » Сря 02 сеп 2015 8:13


А аз все пак да попитам как я почисти, иначе се налива бензин клатене изсипване , бензин клкатен изсипване докато бензина остане със същият цвят които си налял.И маркуча така се чисти.


Потребителски аватар
bobie7
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот bobie7 » Сря 02 сеп 2015 9:31


Somi написа:А аз все пак да попитам как я почисти, иначе се налива бензин клатене изсипване , бензин клкатен изсипване докато бензина остане със същият цвят които си налял.И маркуча така се чисти.


Ами с нафта по този начин да. Обаче май проблема не е от там, въпреки че двигателя отдолу е олят може би заради гумичката.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот stefan4o » Сря 02 сеп 2015 11:34


Преди като карах с такъв мотор правих друго. Навирах парцали в буренцето и с отвертка почиствах стените му. Същото и за маркуча, но моят не беше оригинален а преправен, понеже беше малко сбирщайн работата.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот vaiper 1 » Сря 02 сеп 2015 14:07


Колко му е компресията на твоя мотор вкраина сметка :wink


Потребителски аватар
bobie7
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот bobie7 » Сря 02 сеп 2015 14:31


vaiper 1 написа:Колко му е компресията на твоя мотор вкраина сметка :wink


Не знам. Къде мога да ида да ми я замерят?


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот vaiper 1 » Сря 02 сеп 2015 14:35


bobie7 написа:
vaiper 1 написа:Колко му е компресията на твоя мотор вкраина сметка :wink


Не знам. Къде мога да ида да ми я замерят?

Във всеки сервиз :th_up


Потребителски аватар
bobie7
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот bobie7 » Сря 02 сеп 2015 16:45


Значи днес след почистването на картерната ми се стува като чели по-добре, засега няма пушене отзад и като че ли намаля ужасния мирис. Още някой ден проба преди да реша дали ще се отваря двигателя или само да сменя маслото и да си свиркам.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот vaiper 1 » Чет 03 сеп 2015 14:30


bobie7 написа:Значи днес след почистването на картерната ми се стува като чели по-добре, засега няма пушене отзад и като че ли намаля ужасния мирис. Още някой ден проба преди да реша дали ще се отваря двигателя или само да сменя маслото и да си свиркам.

Караи и го следи :wink


dimbo88
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 08 авг 2015 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот dimbo88 » Пет 04 сеп 2015 8:31


Здравей колега ! Аз имам същото голфче, със същия мотор със същия проблем :eek Ходих на сервиз, обясних на майстора какъв е проблема и той ми каза, че по-добре да не се занимаваме да отваряме мотора, защото не се знае какво ще изникне и дали си заслужава да се прави. Голфчето го купих за 1000 лв. ясно ми беше, че ще има проблем.

Така де, този белия дим и при мен се появява щом позагрее колата и съм спрял на свободна и потегля се получава димна завеса, все едно пръскам за комари :mhihi Мирише яко на масло и гъсто бял дим. Адски ме дразни това и се чудех дали да рискувам да го отворим тоя двигател и да се изръся с 200-300 лв., но да знам че ще е наред. Но мисля първо да пробвам този вариант с почистване на картерната вентилация. Виждам, че при теб е имало ефект.

Как е положението в момента при теб след като си я покарал ?


Потребителски аватар
bobie7
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот bobie7 » Пет 04 сеп 2015 17:03


Карам, обаче нямам време в момента да излезна на по-дълго - това ме посъветва Жоро от форума(чиято тема за сервиз в Пловдив намерих) и да му звънна след това.

Днес след прибиране от работа отново димни завеси, интересното е, че след 3500 оборота като форсирам няма, пуши при подаване на газ и съвсем леко при свободна на 800.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 1.6 ABU проблем с двигателя

Мнениеот vaiper 1 » Съб 05 сеп 2015 13:16


bobie7 написа:Карам, обаче нямам време в момента да излезна на по-дълго - това ме посъветва Жоро от форума(чиято тема за сервиз в Пловдив намерих) и да му звънна след това.

Днес след прибиране от работа отново димни завеси, интересното е, че след 3500 оборота като форсирам няма, пуши при подаване на газ и съвсем леко при свободна на 800.

Капака на клапаните,тече ли от там :wink



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 70 госта