Проблем с плафоните (микроключета във вратата)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Проблем с плафоните (микроключета във вратата)

Мнениеот nfsto » Пон 31 авг 2015 12:57


Здравейте!
От около седмица съм собственик на Golf IV TDI ПД.
Като го взех се заключваше сам след около минутка ,дори и с отворена шофьорска врата и не свиреше зумера за забравени фарове ,а за плафона не бях обърнал внимание първите 2-3 дни ,но мисля ,че не светеше ,но като не и разбирах в началото не обърнах много внимание. Тръгнах да включвам радара в запалката и забелязах ,че няма ток в запалката. Смених бушона и запалката се оправи и тогава и проблема със зумера се оправи. Но само за момент... направи ми впечетление че на самата врата има лампичка долу в ляво, тя също светеше като е отворена вратата. На другия ден същата работа ,но на обратно, вече плафоните за отворена врата светят нон стоп и колата не се заключва сама ,но тук интересното е ,че и зумера за забравени фарове не свири както и лампата на самата врата не свети. Моля за съвет ,ако някой се е сблъсквал с този проблем.

Последна промяна от nfsto на Пон 31 авг 2015 13:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с плафоните

Мнениеот kris11 » Пон 31 авг 2015 13:45


съвет - оправи си заглавието както е по шаблона, докато не са :lock темата.
Пусни 1 търсачка микроключета в бравата и приятно четене.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с плафоните

Мнениеот vlado_tonev » Пон 31 авг 2015 13:46


Микроключетата в бравата на вратите.Има много във форума писано за тях.Не е скъпо да се сменят,обаче е много занимавка.


nfsto
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Проблем с плафоните

Мнениеот nfsto » Пон 31 авг 2015 13:58


Да и аз схванах ,че натам отива работата, но защо ако в момента е отчело ,че е отворена вратата ,не пищи зумера. Имам някакво чувство ,че в момента се ебава дясната врата, и затова светят плафоните без зумера. Дано не се окажат и двете ключета проблемни. Затова и описах детайлно за проблема ми. Ще споделя още нещо ,че и с отворена дясна врата колата пак се заключваше сама, което не е нормално.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Проблем с плафоните (микроключета във вратата)

Мнениеот vanesto » Пон 31 авг 2015 15:04


И двете ти врати са проблемни явно, но освен микрюключетата, може и да е от лоши спойки на платката на бравата. Затова като се отварят се презапояват задължително. В шофьорската брава са общо 5 микроключета. За зумера е от нея. Щом се заключва сама при отворена дясна, значи не отчита, че е отворена. Ето малко четиво:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=88&t=23478&hilit=%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта