голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Вто 01 сеп 2015 9:05


Здравейте колеги,
та имам много странен проблем, той е от доста време, но сега вече много ме дразни и искам да го фиксна...
Изразява се в това, че като имам малко гориво, щом падне под 2рата чертичка, преди червените, на моменти колата все едно изобщо няма гориво. Т.е. натискам педала на газ-та, но все едно не го натискам, няма форсиране на мотора, нищо, след 2-3сек, все едно отпушвам кранчето и отново всичко си е ОК :gruebel . Това го прави само когато остане с малко гориво, даже не е нужно да е в резервата и пак го прави. Едно момче ми каза, за 4ките, че в резервоара имало 2 отделения, като останело по-малко гориво имало помпичка, която прехвърляла от едното в другото :gruebel има ли нещо такова, някой нещо? Идеи?
ПП От както съм купил колата, вече 3 год, си го има този проблем, ще черпя бири :bowdown




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот radotom » Вто 01 сеп 2015 12:46


Eдин единствен път съм виждал свален резервоар на Г4, така, че отговора е не, не са две отделения.
Съвсем по друг начин седи въпроса при 4motion, както си ти.
Нали трябва някак да мине кардана - резервоара при предно предаване по правило е доста изтумбен


Потребителски аватар
Golf4V6
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 08 май 2012 13:11
Автомобил: VW Golf mk4 V6 4motion 2000
Двигател: 3.2 BFH 2003
Местоположение: Варна

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот Golf4V6 » Вто 01 сеп 2015 14:03


Изображение


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Вто 01 сеп 2015 14:27


Дообре и според вас от какво може да се дължи този проблем? Нищо не дадохте като идея :rolleyes
Golf4V6 тва от снимката левия предполагам е на 4MOtion-а? Тва не са ли наистина 2 отделения за гориво или така ми се вижда на мен (дай малко разяснение, знам че ти поне твоя голф си го разглабял целия :mhihi , айде че имам да те черпя много още от генерацияте дет помогна :beer , май ще трябва спец да идвам до Варна..)... много тъп проблем, но определено имам чувството че има нещо запушено, защото дори при сутрешно палене, когато имам малко гориво, пали и губи обороти и гасне, при 2рото палене е ОК, но работи като на по-малко цилиндри, имам чувството, че проблема отново идва от 1вото... дали не е някакъв отдушник или ба ли го... Дайте идея при кой да го водя голфа да ме излекуват с тоя странен проблем или кво да почистя или знам ли... много е грозно и няма как да му противодействам, дори в движение колата спира да върви все едно някой и е откачил маркуча за горивото... давайте идей, че съм се изчерпал..
Може ли да е от канистър или от бенз регулатор нещо???
Вероятно трябва да я оставя някъде за цялостно почистване на резервоара, да предпоръчате къде или някой занимаващ се с това?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Вто 01 сеп 2015 16:48


Като сваля задните седалки ли мога да достигна до помпата и другото отделение? Ще хвана да разбутам всичко накрая, че ми писна вече, явно там е проблема, клапа ли е, кво е, не знам, но има нещо което не сработва или е запушено... Ама явно никой във форума не е запознат.....


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот hvp800 » Вто 01 сеп 2015 20:56


Добре де, вдигни задната седалка , махни мокета и отвии пластмасовата капачка зад шофьорско място. Почисти хубаво и откачи и маркучето и виж дали ще се оправи. Не съм свалял резервоар на 2.8 но съм свалял на Ауди А3,110 кончета, 4 motion . Ако снимката на колегата е вярна значи на всички 4 motion на голф и подобните резервоарите са еднакви


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 01 сеп 2015 22:09


Както го описваш,залагам на проблем в тази помпа,която уравновесява нивото в двете секции.
Познат се оплакваше,че е угаснал в баир,малко гориво и помпата не е успяля да качи.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Сря 02 сеп 2015 8:45


При мен не е само на баир, може да си седя на светофара и както си работи колата, падат оборотите и си гасне, дори и да натискам газта няма никакво значение, все едно изобщо не го натискам. Явно е запушено нещо, ще разбутам като имам време и ще пиша, че днес го вкарах в бокса и за смяна на водна помпа и накрайници...


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот freelancer » Сря 02 сеп 2015 12:36


Zografski чел съм за подобен проблем с по малко гориво и съм срещал вариант за примерно цепка на някой от маркучите за гориво, на този с високото налягане, за входящото гориво. Обяснението беше, че, когато е повече бензина в резервоара по някакъв начин уплътнява, а, като е по малко си цвърчи от там и влиза въздух може би, нещо такова беше.
Ако имаш друга помпа, каква е логиката да са я скрили и да нямаш достъп до нея. Още, като вдигнеш седалките и ще разбереш колко помпи имаш.
Що не премериш колко е налягането на горивото на студен двигател с малко бензин? Тогава най вероятно ще хванеш регулатора или помпата, ама регулатора няма как да се оправи заради повечето гориво.
Ако имаш проблем с канистъра и е запушен, ще прави вакуум в резервоара, ама тогава би трябвало да имаш ефекта кока кола, да ти съска, като отвиеш капачката на резервоара.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Сря 02 сеп 2015 13:12


Благодаря ти за отговора, нямам такова съскане и явно няма как да е от него или регулатора... нещо отзад при помпата ще да е! И аз днес доста почетох из VWvortex, но там все предпоръчват смяна на помпата, което много не ми харесва като решение :mhihi не че нещо ама не са по 20-30лв. Инак като взема колата от бокса тия дни и ще разколачвам отзад да гледам кво става. Дано да е малкия дявол с цепката, че тва го прави от 2012г :redface Инак казах сега на момчето дето ми сменя накрайници и т.н., да ми смени и горивния филтър, той поне е малко пари. Инак не знам как да замеря налягането на бенз помпа... за това не съм го направил, инак гледам че го дават 3бара да прави, с барометър за гуми може ли да се измери и от регулатора ли се мери?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот KBK » Сря 02 сеп 2015 13:50


Колега това което описваш адски много прилича на моя проблем от преди около 3 години. Смени първо горивния филтър. При мен се оказа бензинова помпа - провери я за налягане (3 bar) и дебит (80 l/h) и тогава разглобявай каквото и да било друго. Пък може да се окаже че ще черпиш :beer


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот freelancer » Сря 02 сеп 2015 13:57


Колега КВК, чел съм ти темите и при теб доколкото разбрах помпата ти е правила проблем само при студения старт, какъв и беше зора?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот zografski » Сря 02 сеп 2015 14:01


При мен не е само на студен старт, както казах единственото условие за проблема е като е малко горивото, 1-2 черти над минимума! Дали е загряла или не, не е фактор при мен, прави го даже повече на загрял мотор, качи ли. Как да я проверя за налягане (3 bar) и дебит (80 l/h) или най-добре да си отида в сервиз за това? Аз си мисля че е от нещо запушено при 2рото отделение, ако беше до помпа, за 3 год да беше изгоряла 100 пъти... или поне така си мисля, а и 3 год да дава малко налягане и да не се преебе на тотал :gruebel :no нещо не ми се вижда, по-скоро сцепен маркуч или малък дебит от нещо запушено, някак си реалистично ми се вижда, но като я взема, първо ще прегледам всичко отзад при помпата и другата клапа или там каквото е при резервното отделение, после ще пиша да кажа кво става, ще ударя и някоя снимка, че като гледам в нашия vw форум няма още описание на подобен проблем при кола 4Motion...

Последна промяна от zografski на Сря 02 сеп 2015 14:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот KBK » Сря 02 сеп 2015 14:03


В началото само при студен. След това на моменти в движение направо забиваше муцуната, давам и газ, тя забива, замисля се 1-2 секунди и после тръгваше все едно нищо не е било. Мериха налягане всичко ОК, след това забочна и бая да бучи самата помпа и се оказа с малко дебит. Което ме подсеща, колега помпата щумна ли е, аз я чувах даже и в движение. Хубавото е че помпите на всички пасати от 1997-2004 са еднакви, мисля че и на голфовете 4-ки също.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: голф4 2.8 AUE проблем с горивото

Мнениеот freelancer » Сря 02 сеп 2015 14:04


Zografski, благодаря ти и за твоите отговори по моята тема. :mhihi
И аз съм чел vwvortex, но така и не намерих категоричен отговор по моите неща, но пък си е доста полезен сайта по принцип. Търсил съм и информация за този странен проблем с по малко и повече гориво и гаснене, но намерих само това, за което писах.
Говорил съм с разни хора, които са сменяли помпите и те ми споделиха, че са усещали от време на време липса на мощност, не постоянно.
Имаше един колега със запушен канистър според него и ми каза, че чувал шум около резервоара, след като изгаси двигателя.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Kassy и 54 госта