Стържене на метал при включване на 5-та скорост - Golf 5 2.0

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mansp
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 20:57
Автомобил: Vw golf 5
Двигател: 2.0 tdi bkd

Стържене на метал при включване на 5-та скорост - Golf 5 2.0

Мнениеот mansp » Вто 29 сеп 2015 16:26


Здравейте, колеги, търсех някъде из форума за моя проблем, но не успях да намеря информация! Ако админа мисли, че греша, нека ме насочи към правилната тема! Та проблема ми е: Когато включа от 4 на 5 предавка и отпусна съединителя се чува едно стържене на метал, което свършва при отпуснат съединител! Колата е с 6 скорости, това го прави САМО когато включа на 5-та! :( Иначе всички скорости си влизат гладко, няма тормозене при превключване само това стържене при отпускане на съединителя ме плаши.. Когато е в покой, колата не тресе, няма шум, всички скорости си вървят добре! Моля някой компетентен ако е срещал подобен проблем да сподели какво трябва да и се преглежда на колата! Благодаря! :bowdown




cvetanov1983
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 20 апр 2024 16:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Стържене на метал при включване на 5-та скорост - Golf 5 2.0

Мнениеот cvetanov1983 » Съб 20 апр 2024 16:45


Здравейте колеги. От скоро съм собственика на Голф плюс, 2.0 ТДИ, 140кс, БКД двигател. Виждам, че темата е доста стара, но имам точно същия проблем, като колегата по-горе. Кутията е шест степенна, но проблема е само на пета скорост. Няма отговор на въпроса на колегата. За това моля да сподели какъв е бил проблема при него или някой знаещ да помогне с отговор. Много ще съм благодарен. Поздрави.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта