Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
shopen
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 фев 2016 18:49
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот shopen » Сря 17 фев 2016 19:09


здравейте , имам проблем с голф 3 1.8 бензин (кара се на бензин) . на ниски обороти колата трепери , работи на 3/4 цилиндъра . при откачане на буксата на часта от снимката по долу , мотора се нормализира , но само топла , студена даже не пали .
Корпоса на снимката е пример , не е от голф , но часта е същата .
интересува ме името на часта , мерси .

Изображение




Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот Ivo 1983 » Сря 17 фев 2016 20:10


ТPS


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот Megasquirt » Сря 17 фев 2016 20:36


throttle position sensor (датчик за положението на дроселова клапа). Незнам някой дали е пробвал това - http://shop.pilotpowersupply.com/konver ... -vag-fiat/


shopen
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 фев 2016 18:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот shopen » Чет 18 фев 2016 23:58


хммм

тази част продава ли се?, не откривам магазин онлайн


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот emo-gar » Пет 19 фев 2016 9:11


Струва ми се,че проблемът не е в TPS.По-скоро е в прословутото моторче за празен ход.Както е описан случаят,прилича ми на силно обогатена смес-тогава тресе на празен ход.Не е невъзможно да е проблем свързан с температурния сензор,пробвай да откачиш него(4-пинова букса на пластмасовия тройник над делкото).
На студена кола,като подадеш контакт,педалът на газта трябва да се "самонатисне"-усеща се на крака,това е действието на моторчето ПХ.Огледай и всички маркучи около моно-инжекциона,включително и тампона под него.


Потребителски аватар
Megasquirt
Мнения: 322
Регистриран на: Чет 27 авг 2015 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот Megasquirt » Съб 20 фев 2016 12:30


Е естествено, щом вече знаеш как да го намериш - знаеш и начина по който да си намериш инфо как да замериш дали работи коректно + как да закърпиш положението ако не ти се купува нов. Иначе и в Aliexpress има, но не знам дали наживо изглеждат качествени.


shopen
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 фев 2016 18:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.8 не работи добре на ниски .

Мнениеот shopen » Съб 20 фев 2016 22:14


emo-gar написа:Струва ми се,че проблемът не е в TPS.По-скоро е в прословутото моторче за празен ход.Както е описан случаят,прилича ми на силно обогатена смес-тогава тресе на празен ход.Не е невъзможно да е проблем свързан с температурния сензор,пробвай да откачиш него(4-пинова букса на пластмасовия тройник над делкото).
На студена кола,като подадеш контакт,педалът на газта трябва да се "самонатисне"-усеща се на крака,това е действието на моторчето ПХ.Огледай и всички маркучи около моно-инжекциона,включително и тампона под него.



дайте ми 2-3 дена ще пробвам всичко което казвате и ще пиша , мерси за вниманието



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта