Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Мнениеот K8KPI1988 » Пон 22 фев 2016 20:08


Здравейте тъй като търсих,но съответно не успях да намеря решение на проблема си реших да пусна нова тема.Съжалявам предварително ако въпроса е разискван някъде и не съм го видял,но това на което попаднах не успя да свърши работа.Имам Golf 4 1.9 TDi 115 к.с. с код AJM.Имам проблем с дисплея за който изкарва моментния разход,температура и т.н. модела е half fis .Проблема е,че бутона reset никакъв го няма.Не мога да преминава от MFA1 към MFA2 ,нито да рестартирам данните.Все едно няма бутон.Тъй като мислех,че проблема е в самия бутон си купих втора употреба друг.Днес разглобих всичко волан,пластмаси,airbag и т.н. подмених целия лост за чистачките и отново нищо.Искам да отбележа,че всичко останало си работи чистачки,пръскалки,дори мога да преминавам в опциите на менюто от моментен разход,километри,часове на шофиране и т.н,но до там ако компютъра е останал на MFA1 мога да сменям опците само там или съответно в MFA2.От време на време самия компютър се нулира и сам избира на кое от двете да остане,няма някаква ясна представа,кога решава да го прави.Миналото лято на жегите се случваше често,но и сега на минусовите температури отново взе да го прави.Когато е в процес на рестартиране все едно бутона е постоянно натиснат,тъй като показателите му стават само нули все едно сега е запалена и не може да се сменя нищо от опциите.След като не стана нищо разглобих и двата лоста да видя въпросните бутони.Всичко беше нормално оказа се че моя лост е подменян,защото беше доста запазен като цяло.Няма съксани кабели,няма окисление по буксите уж всичко нормално.Направи ми впечатление че два от кабелите има малко понагоряло по себе си оказа се,че са същите които са за бутона на буксата са с номера 3 и 4 или черен и кафяв(говоря за кабелите които преминават в самия лост,след буксата която идва от волана цветовете се менят).Проследих кабелите до където мога,но след таблото влизат в едни доста голям сноб които няма как да се проследи ако не се свали цялото табло.Въпроса ми към по-образованите колеги от форума е къде е проблема?!?




K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Мнениеот K8KPI1988 » Пон 29 фев 2016 17:01


Явно няма колеги сблъсквали се с същия проблем!


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Мнениеот deversant » Съб 24 сеп 2016 0:00


Или проблем в лоста!Или проблем със някой от пиновете на таблото на зелената букса пинове 23,24,25
Провери ги за хлабава връзка!Да не са се разтегнали пиновете!


AxelK
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 19 ное 2021 18:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Мнениеот AxelK » Съб 27 ное 2021 19:40


Аз до колкто съм запознат новия лост трябва да се адаптира (един вид да се обучи) за тръгне да работи иначе всичко си е по старому и какъвто и лост да сложите няма да работи. Не съм много сигурен нека някой който е по наясно с темата да ме поправи ако греша, но адаптацията май се прави чрез диагностика но трябва да се знаят някви кодове и тн. и тн.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.9 TDI 2001 (AJM)-Проблем с reset бутон

Мнениеот radotom » Съб 27 ное 2021 23:02


Конкретно бутончетата, за които става дума са 2 най-елементарни ключета - микробутони.
Няма какво да им се адаптира.
Адаптации (и кодировки) са необходими за активирането на самия борд-компютър, но при колегата явно е активен (или поне е бил през 2016г )



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ZDimitrov88 и 223 госта