Въпрос за масло в скоростна кутия Голф 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Въпрос за масло в скоростна кутия Голф 2

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:09


здравейте колеги, колата е с 5 скорости, въпроса ми е къде се намира пробката за проверка на маслото в скоростната кутия, и откъде се сипва, ако има малко масло там, и колко масло трябва да има там :D понеже не съм го проверявал до сега, сега ми дойде на ум да проверя колко масло има там, колата е тази в гаража :D много благодаря на всеки отзовал се




Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:19


..........като клекнеш от лявата(шоферската страна) има една пробка на кутията....не отдолу да не го източиш а от страни.....там я развърташ на равно място като е спряна колата трябва да стига до тази пробка не повече не по-малко П.С.Поне при мен е така :wink:


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:24


много мерси колега


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:26


провери все пак но мисля че няма да има голяма разлика при тези два мотора и кутийте им..........


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:30


ами още в събота ще го проверя, а имаш ли представа там тая пробка за проверката с какъв ключ се отвива? :D


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:33


ми не мога ти кажа в момента.......но си спомням че при мен доста трудно се разви а и е на е*ем кише малко....за това от къде се налива мисля че пак от там.....аз бях питал тука в форума някой ми беше казал така но не съм 100 % сигурен.....нека някой с повече опит да каже и на 2ма ни че ще сменям масло и аз :wink:


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:37


ами маслото се сипва пак от същата пробка, това е ясно, ама се чудя дали тая пробка беше със вътрешен шестограм, като тая за източването, и се чудя ако е така трябва да си правя ключ, колега :D ама ще го видя на колата :wink:


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:38


moreg написа:ами маслото се сипва пак от същата пробка, това е ясно, ама се чудя дали тая пробка беше със вътрешен шестограм, като тая за източването, и се чудя ако е така трябва да си правя ключ, колега :D ама ще го видя на колата :wink:
не е с шестограм поне при мен.....ако съм си с оригиналката болт съм 120 % сигурен :wink:


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:42


еми дано не е правено да се отвива с някакъв специален ключ, че си е...... трябва ли да свалям лявото колело? или мога на канал да си я развия? как ще ми е по лесно? колега много въпроси ти задавам ама, обичам по колата ми всичко да е на 6 и докато не съм абсолютно сигурен в нея не тръгвам на път, а тоя моя KR, го взех в кофти вид, не съм проверявал досега само маслото в скоростната кутия, защото само тя не беше умаслена като го купих, но съм към края на работата ми по техническото му състояние, и е време да погледна и маслото в скоростната кутия :D пък прочетох тук че на един колега му се е прецакала 5 та скорост точно защото, нивото на маслото там е било ниско, и не е имало смазване на лагера и се позамислих, и затова реших да пусна тая тема :D

Последна промяна от moreg на Нед 06 май 2007 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:47


moreg написа:еми дано не е правено да се отвива с някакъв специален ключ, че си е...... трябва ли да свалям лявото колело? или мога на канал да си я развия? как ще ми е по лесно?
не ти трябва да сваляш нищо.....просто завърташ волана на ляво и то се вижда пробката........не ти трябва и канал....просто приклякаш или залегваш на някво одеало или там квото....развиваш я и ако текне масло нема се шашкаш то и без тва не трябва да превишава нивото на пробката....ако не текне бъркаш леко с пръст и гледаш до къде е .....това е ...просто паркирай колата на равно а не на някой баир


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 19:51


не се притеснявай да питаш.....аз ако мога ще помогна ако не съм аз някой друг...ясна ми е тая работа с старите коли.......аз като гледах маслото на моя сигурно е още с оригиналното....тъй че си прегледай квото можеш сам да спретнеш другото на мастер я карай да барат....


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 19:56


много благодаря за напътствията, ще проверя в събота и ще ти пиша какво е положението :D


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 20:03


успех :да:


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот moreg » Нед 06 май 2007 20:06


другата неделя по това време ще ти пиша да ти кажа какво е станало, но мисля че ще си има масло, щото не е умаслена кутията, което ме кара да мисля че масло трябва да си има, но ще проверя, немога да не проверя :wink: а какво масло трябва да се сипва там? ти на твоя какво си сложил, аз имам тук на кастрол ама е за автоматична кутия, и май няма да е добре да го слагам, ако трябва да долея :? и колко литра събира там?

Последна промяна от moreg на Нед 06 май 2007 20:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ChernoGTI
Мнения: 1555
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChernoGTI » Нед 06 май 2007 20:07


moreg написа:другата неделя по това време ще ти пиша да ти кажа какво е станало, но мисля че ще си има масло, щото не е умаслена кутията, което ме кара да мисля че масло трябва да си има, но ще проверя, немога да не проверя :wink:
тва не ти е гаранция.......виж ако е много мръсно го сменяй щото моята направо вие



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта