Голф 3, 1996г. ABF, не върви

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vanchi_kn
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф 3, 1996г. ABF, не върви

Мнениеот vanchi_kn » Чет 04 яну 2018 20:41


Здравейте, имам следния проблем с моя АБФ. Изразява се със следното. Като запаля работи без проблем на бензин, тръгвам и след 20-30 сек започва да забива като натисна педала на газта. Интересното е че когато температурата на водата стигне 90 градуса проблема изчезва и вече работи нормално, естествено не върви както трябва но не притриса. Като я настъпя с 4000-5000 оборота и като спра и започва да тресе. Ако запаля на газ работи перфектно и не притриса, ако я карам до 2000 оборота всичко е точно. Изфорсирам ли я започва да тресе и да гасне и да мирише на газ. Колата е Голф 3 АБФ 96 година с обикновенна газова Ловато. Ако някой е срещал този проблем или има предстаса от какво може да е, моля нека помогне, какво ли не пробвах. Дава грешка инжектор първи цилиндър и разкачена ламбда сонда. Живи данни не показва(показва но на всеки две секунди ги нулира). Сменил съм ламбдата, пиновете на компа не са окислени, вакуумите са наред, почистил съм дроселовата клапа, от никъде не смуче въздух, нов въздушен филтър(разхода е все така висок и на двете горива)




Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: Голф 3, 1996г. ABF, не върви

Мнениеот boraks » Пет 05 яну 2018 8:36


Здрасти. Ходи си купи вакумен маркуч около 1м, (но не този с плетката) а от по-дебелите, махни стария маркуч, който отива в компютъра на колата и го смени с този.
Дано помогне


vanchi_kn
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 3, 1996г. ABF, не върви

Мнениеот vanchi_kn » Пон 08 яну 2018 15:38


Благодаря, като го сменя ще пиша дали има ефект.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта