Ел. люк за Vento

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Чет 24 май 2007 10:59


Много смешно kombito-tdi, ама аз не съм свикнал да се предавам така лесно и съм сигурен,че рано или късно люка ще заработи - идеята е това да стане възможно най-тънко,защото грешни пари не ми се дават(то на кой ли му се дават,де а всички така наречени майстори имам чувството ,че все гледат да те направят на балък и да те обръснат възможно най-много)




Потребителски аватар
rossko
Мнения: 688
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Мнениеот rossko » Чет 24 май 2007 12:51


А дали работи моторчето може лесно да провериш поне на голфито е така:след като заключиш колата с ключа и след като щтракне централното и люка трябва да се затвори сам,ако работи моторчето.А дали е на нула ими на плюс копчето не се сещам сега ровичках там и се оказа че работи а после ми обадиха и тва със заключването те всички ел люкове на VW били така но след месеци и моето моторче изпуши :lol:


Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Чет 24 май 2007 17:24


rossko това дето си писал наистина е така, защото и аз го прочетох в един руски форум, но при условие ,че има проблем с водача(плъзгача - левия) на люка не виждам как ще се затвори същия, след като не може да се движи - най-много според мен да изгори моторчето, както е станало при теб :)


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот snooperchi » Чет 24 май 2007 19:12


Тея люкове колеги са голям шит.. пф :( моя понякога се отваря затваря понякога не .. то всъшност отваря се .. но трябва да махам там кората за да натисна самото моторче,че да може да се прибере ... Иначе като си заключа с алармата централно стъкла и люк се затварят.. ( евентуално ако реши да се затвори пустия му люк) :lol: проблемно ще дойде.. ама със съответната сума може да се оправи моторя :D


Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Пон 28 май 2007 21:35


Запечатах люка със силикон и забравям за него вече - писна ми да се занимавам с глупости и алчни майстори, които ми искаха 200 кинта за ремонта на люка.
Без това няма почти никаква файда от този люк, а само проблеми създава и да го оправиш не се знае пак колко ще изкара, а така поне няма да ми се пълни колата с вода и да ми се мокри тавана при всеки по-сериозен дъжд :)


Потребителски аватар
ismail_rz
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 22:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Мнениеот ismail_rz » Пет 22 юни 2007 20:24


...
Кирилицата!!!
mod edit: dobrinb


DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Пет 22 юни 2007 23:37


Моето люкче си бачка без проблеми.Ни в копчета,ръчки и т.н.До сега даже не е протекло.Доволен съм.много хора се оплакват че им протича.Хубаво е да има но и без него е рахат.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 24 юни 2007 22:20


DTS-GOLF 4 написа:Моето люкче ...


твоето люкче...?
не е ли на баща ти люкчето? :evil:


DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Люка

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Пон 25 юни 2007 6:27


Да де на баща ми е. :D


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri71 » Пон 25 юни 2007 8:13


Колеги, някъде из форума преди бях прочел ,че тавата на люка имала в четерите си края по един дренажен отвор,като тези отвори ,посредством маркучета трябва да отвеждат постъпилата вода в люка навън.
Предните две маркучета излизат при пантите на предните врати, а задните трябвало да излизат някъде около задната броня на колата - къде по-точно....?
Лично аз забелязвам на моя люк само два предни дренажни отвори,задните или не мога да ги видя или не съществуват въобще - така ли е в действителност ?Колата е Vento 1.8 ABS и е с фабричен люк доколкото знам...
Та проблема е следния: като си оставя колата някъде под наклон(силно наклонена назад) от люка тече вода и тавана ми става бонбок-явно задните дренажи ги няма никви и водата трябва да се оттича само от предните такиви,а за целта трябва да се вдигне нивото на водата в тавата на люка, а докато това стане тавата прелива и в резултат мокър таван.
Помагайте колеги, че ми писна с тоя люк вече,направо ми идва да взема да му заваря една ламарина на дупката в тавана - искам да направя нещо и да забравя за него,не смятам да го ползвам,ама и това не става - та силиконо ли не бяха,та отпусване на дренажи,какво ли не и пак проблеми:)


ORLANDO_
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 юни 2007 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ORLANDO_ » Пон 25 юни 2007 15:05


Я и аз да ви споделя моя проблем с шибидаха : Когато натискам копчето за да се отвори (прибере на ватре) влиза до полвината и след тва спира и с адски мъки и помощ с ръката успявам да го затворя какъв може да е проблема ?


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 466
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Мнениеот venll-vr » Пон 25 юни 2007 16:49


Сваляш копчето, раколачваш го, почистваш пластините в него защото са нагорели и си готов. Аз поне така направих с моето и сега си работи перфектно


ORLANDO_
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 юни 2007 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ORLANDO_ » Пон 25 юни 2007 17:02


venll-vr написа:Сваляш копчето, раколачваш го, почистваш пластините в него защото са нагорели и си готов. Аз поне така направих с моето и сега си работи перфектно


Щте пробам мерси !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 176 госта