Колко време може да светят "въздушните възглавници"

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Колко време може да светят "въздушните възглавници"

Мнениеот Hertz » Пон 21 май 2007 7:03


Сигурно от един месец ми свети индикацията за въздушна възглавница, но не взимам никакви мерки. Ходих до Vaskoto1, той проверява проверява и стигнахме до извода че не работи алтернатора и няма достатъчно ток. Ходих на някакъв друг майстор за алтернатора (Че ми беше далеко vaskoto1). Оня (Другия "майстор") ми вика " момче алтернатора ти зарежда - 14.05 волта". Пак се завлякох до Vaskoto1, при него пак го измерихме (този път не от компа на колата, ами от самия алтернатор и с товар(парно на 4, фарове къси + дълги) беше 13.5. От къде идва тая разлика мен лично не ми е ясно, но все едно. Vaskoto1 ме посъветва да сменя акумулатора и там остана че ме хвана мързел да ходя пак до него.

Синтезиран въпроса е: До кога ще свети тая лампа? Няма ли да изгори и да спре да свети че ме дразни :twisted:




Потребителски аватар
tanokaridi
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 юни 2006 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tanokaridi » Пон 21 май 2007 9:35


лампата сама няма да ти загасне незнам с каква кола точно си но при мен имаше подобен проблем и смених лентовия кабел на airbag-а на фулана и се оправи :!:


Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 309
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Miteto » Пон 21 май 2007 9:45


И мойта светеше и Ваското ми каза да си сменя някакъв обръч на волана ама аз директно извадих кабела където я захранва и сега не свети. Ко шса занимаам;)


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пон 21 май 2007 9:53


Реши по кой път искаш да тръгнеш възтановяване на системата на въздушните възглавници или просто лампата да угасне.


Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Пон 21 май 2007 17:57


L&R написа:Реши по кой път искаш да тръгнеш възтановяване на системата на въздушните възглавници или просто лампата да угасне.

Аз лампата мога да я орпавя от веднъж да не светне повече, но не ми е това целта. Възможно ли е да свети защото няма достатачно електричество ????

Тоя лентов кабел ме съмнява защото по едно време нещо стържеше като се въртеше волата и аз нещо ръчках ръчках .. и спря да стърже - точно между волана и таблото :roll:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пон 21 май 2007 18:16


е па откачи акумулатора, махни възглавницата, волана, пластмаските и виж


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пон 21 май 2007 18:16


То при тебе ако само свети си добре, щото на нашия служебния партнер хем свети хем прициква при всяко палене. След като се обадихме по сервизите казаха че са си имали партида с проблем във възглавниците.
Но проблема в нашия партнер(поне аз мисля че е от там) е че някой беше счупил кутииката на механизама за заключване на волана, а до колкото знам именно от там получават сигнал възглавниците.
Най добре виж си оправи възглавницата, защото един колега след проишествие ги боготвори, и се е заклел че от насетне само коли с възглавници ще си взима.


Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот crazzy » Пон 21 май 2007 20:56


И аз имам същия проблем от две седмици, закачиха я в сервиза и проблема се оказа същия, който колегите посочват по-горе, скъсана спирала на волана, проблема се решава след смяната й. При скъсана спирала волана стърже. На мен ми предстои такава смяна, някой да каже на какви цени върви спиралата/лентовия кабел и дали мога сам да си го сменя/, pls


Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Пон 21 май 2007 22:14


crazzy написа:И аз имам същия проблем от две седмици, закачиха я в сервиза и проблема се оказа същия, който колегите посочват по-горе, скъсана спирала на волана, проблема се решава след смяната й. При скъсана спирала волана стърже. На мен ми предстои такава смяна, някой да каже на какви цени върви спиралата/лентовия кабел и дали мога сам да си го сменя/, pls

мен Vaskoto1 ми включи кабела и ги накара да спрат да светят но на другата сутрин пак светнаха. Но преди около месец волата стържеше и аз го ръчках нещо и спря :roll: :roll:


ico_dc
Мнения: 78
Регистриран на: Сря 06 дек 2006 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ico_dc » Вто 22 май 2007 8:10


crazzy написа:И аз имам същия проблем от две седмици, закачиха я в сервиза и проблема се оказа същия, който колегите посочват по-горе, скъсана спирала на волана, проблема се решава след смяната й. При скъсана спирала волана стърже. На мен ми предстои такава смяна, някой да каже на какви цени върви спиралата/лентовия кабел и дали мога сам да си го сменя/, pls

ново мисла че ше е доста скъпо.на фиат браво ново беше към 250лв.,но го намерихме 2-ба за 50лв. 90% от слу4аите се къса лентовият кабел на волана.в другите случаи трябва да ти зака4ат колата на комп. и да ти кажат кой аирбаг ти дава грешка.понякога дават грешки датчиците под седалките.жзех фиат стило на приателката ми и то4но този датчик под пасажерската седалка е прецакан и струва 500лв. и сега нито 1 от 6-те аирбага не е активен.


Потребителски аватар
4oroi4o
Мнения: 1502
Регистриран на: Чет 16 фев 2006 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 4oroi4o » Вто 22 май 2007 9:11


tanokaridi написа:лампата сама няма да ти загасне незнам с каква кола точно си но при мен имаше подобен проблем и смених лентовия кабел на airbag-а на фулана и се оправи :!:


Колега, колко пари и от къде го купи кабелчето?


Потребителски аватар
tanokaridi
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 юни 2006 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tanokaridi » Вто 22 май 2007 9:18


кабела го взех от vaskoto1 непомня за цената но беше нещо символично!! ако искаш ще се посърая да ти намеря един за тест да видим дали ще се оправи с него :wink:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 22 май 2007 9:24


Ако се съняваш в спиралата на волана, може да се пробва с резистор да се симулира , че към ербега на волана всичко е ок и ако след чистене на грешката изгасне лампата да се търси спирала за да се възтанови веригата.
Ако ще питате стойноста на резистора , не я знам :roll:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта