Голф 3 1.8 90 к.с. ABS - Играене на обороти на бензин

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zak-64
Мнения: 140
Регистриран на: Пон 27 юли 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tytrakan

Голф 3 1.8 90 к.с. ABS - Играене на обороти на бензин

Мнениеот zak-64 » Пет 16 юли 2021 18:17


Здравейте ! Имам Голф 3 1.8 90 к.с. ABS - двигател. Колата имаше монтирана газова уредба, но при премахването и от мен първоначално спря да държи обороти при студен двигател.(при топъл работи добре няма никакви проблеми) Помислих, че е от стъпковото моторче и го извадих да го почистя и след като го монтирах започна да си мени оборотите от 600 до 1600 и след малко гаснеше. Като я запаля колата и докато си мени оборотите изключвам стъпковото моторче и си е абсолютно същото, както и като изключа TPS-a отново е същото. Моторчето е проверено със 6V и работи, но като го поставя не стига ток до него(на буксата не стига ток )Откъде може да е проблема според вас. Дали е от неправилния демонтаж на уредбата. Според мен е от неправилното демонтиране на уредбата, защото преди това си работеше добре, но незнам кое точно не съм включил или изключил правилно.




Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 1.8 90 к.с. ABS - Играене на обороти на бензин

Мнениеот javor_bg » Вто 31 авг 2021 17:18


Махни едната клема на акумулатора за 15 мин и пак опитай след това. (Да не се е шашнал компютъра случайно). Като си махал старата газова уредба затапил ли си всички вакууми ? Плочката на газовата уредба махната ли е или не ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 278 госта