Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот ivan9590 » Пет 10 сеп 2021 23:07


Здравейте, преди няколко дни забелязах, че на таблото ми лампичката за мигачите спря да мига и като пусна мигач лампата свети продължително. Вчера излязох от колата с пуснат мигач и забелязах, че крушките дори не светят продължително, докато лампата на таблото свети, което ме навеждаше на мисълта, че поне светят. Проверих предпазителят на мигачите и е добре. Извадих релето и го отворих, не забелязах нагари или нещо подобно. Сложих го обратно и пробвах отново без резултат. Не съм пробвал с друго реле дали няма да работят. Дали проблемът е в релето? Също така, релето което извадих, което беше шестото(гледах схема от интернет на релетата) имаше кабел излизащ от него, които е с кабелна обувка. Този кабел беше изваден и си висеше. За какво може да е този кабел? Забелязах, че има метална шина, на която има закачена такава обувка с кабел към нея. Тази метална шина дали е заземяване или нещо друго? Колата е с теглич и имам подозрение, че може да има нещо общо с това. Също така забелязах, че светлините на номера не работят като сменях крушките с нови. Проверил съм и техния предпазител и не е изгорял също. Искам предварително да кажа, че преди да се появи този проблем с мигачите колата ходи на ремонт и й бе сменен клеморедът. Майсторите обаче са решили да не купуват нов клеморед, а са ползвали втора ръка такъв от Сеат. Колата я карах след ремонта около месец и светлините на мигачите спряха. Аз все пак мисля, че е проблем с релето, но може ли все пак да е свързано със сменения клеморед?
Благодаря предварително за информацията.
Прилагам снимки на релето:
https://imgur.com/a/1Hzp17X
https://imgur.com/a/OywfYrt




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот stefan4o » Съб 11 сеп 2021 6:13


Проблемът е в или около копчето за аварийните - предполагам е до радиото, на отделен бутон.
Издърпай и виж буксата да не се е откопчала. Ако всичко е точно подмени бутона и ще се оправи, но си мисля, че е буксата проблемът.


ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот ivan9590 » Съб 11 сеп 2021 12:12


stefan4o написа:Проблемът е в или около копчето за аварийните - предполагам е до радиото, на отделен бутон.
Издърпай и виж буксата да не се е откопчала. Ако всичко е точно подмени бутона и ще се оправи, но си мисля, че е буксата проблемът.

Не съм с отделно копче за аварийни. Копчето ми е зад кормилото. Идва заедно с ръчката за мигачи. Като са слагали другия клеморед и малко гадно са затворили конзолата на кормилото и сега не мога пускам аварийни също. Ако разглобя конзолата и се помъча да я затворя по-добре дали ще се оправи?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот stefan4o » Съб 11 сеп 2021 12:21


Ами принципно е хубаво да отвориш долната част на декоративния капак на волана. И погледни буксите дали правилно са закопчани. Там е проблемът на 100%.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот Duke_BG » Сря 15 сеп 2021 9:52


я им я закарай на тия "майстори" да си оправят бакиите.
ако не се лъжа номера беше на задния капак - провери снопа към капака


ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолксваген Джета мк2 89 година 1.6 75 к.с. - мигачите не работят както и светлините на номера

Мнениеот ivan9590 » Пон 04 окт 2021 20:58


Здравейте отново! Благодаря много за съветите. Проблемът с мигачите го оправих, бяха натегнали много рамото и не беше влязло правилно. Отворих декоративния панел, както колегата посъветва и го оправих. Проблемът със светлините на номера беше точно на едно от рамената, което държи багажника и кабелите минават по него. Кабелът се беше скъсал, но понеже бе хванат с изолирбанд правеше още контакт в определена позиция. Хванах го хубаво с припой и се получи добре. При тези "майстори" колата няма повече да я карам.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino, Google [Bot] и 337 госта