Голф 4 1.6 16v Почукване при подаване на газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.6 16v Почукване при подаване на газ

Мнениеот gddbg » Съб 06 ное 2021 18:50


Здравейте, от днес ми се появи някакво почукване при подаване на газ. Появи се след като махнах ламаринката която спираше преминаването на газове от изпускателния колектор през егр. Бях го затапил преди около година тъй като беше мудничка при потегляне ,а и все зацапваше дросела и се реши частично. Обаче ми писна от тея грешки на всеки 150 200км и си викам да го отпуша и да не се занимавам, обаче махам ламаринката сглобявам, паля и веднага се чу едно почукване. Първоначално изгасих и пак запалих... И същото. Подадох леко газ и почукването се усили. Викам си я да откача буксата на егр обаче никаква промяна. Реших да направя едно кръгче и като загря поизчезна звука в ниските обороти, обаче остана при подаване на газ и то с повишаване на оборотите се засилва и честотата му. Сигурен съм че звукът го нямаше преди да махна ламаринката ,както и преди да я сложа. Възможно ли е да не се е чувало просто докато е запушен егр? Четох за това почукване в интернет и честно казано не ми хареса за какво става дума. Иначе няма видима разлика във вървежа или вибрации. Имам газово ако е от значение. Възможно ли е да не сработва егр нещо или просто сега открих нов проблем?




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 1.6 16v Почукване при подаане на газ

Мнениеот apolon » Съб 06 ное 2021 19:46


Здравейте, от днес ми се появи някакво почукване при подаване на газ. Появи се след като махнах ламаринката която спираше преминаването на газове от изпускателния колектор през егр. Бях го затапил преди около година тъй като беше
...............
А честито изобретателю!А не се ли замисли как всички ония немци дето са измислили тоя мотор не са се сетили да гледат "тубата" и да изпробват разни простотии.Сега чука в мотора,скоро и в джоба ,а после и :banghead
Честито на всички скучаещи(и търсещи к'во да ровнат по колата) и :beer


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 671
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Голф 4 1.6 16v Почукване при подаване на газ

Мнениеот jordan17772 » Съб 06 ное 2021 19:53


Човека е искал да олекоти консрукцията без егер...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1.6 16v Почукване при подаване на газ

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 07 ное 2021 10:13


А какво да е "изчукало" в мотора? Не е първият който си затапва ЕГР клапана.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v Почукване при подаване на газ

Мнениеот gddbg » Нед 07 ное 2021 12:01


Момчета знам ,че хората проектирали агрегата са много умни и ,че затапването на егр води до някои минуси като повишена температура на горене ,но колата е била така около 4 5хил км тъй като не се кара много. Имам толкова познати с ваг двигатели и всички са със запушен егр от години и 10ки хил км... Доста дори не знаят ,че им е заял клапана и си карат така, та много се съмнявам да е от това проблема, но знам ли. Надявах се да получа някакво адекватно мнение или съвет как да тествам ,за да се насоча поне от какво е ,за да не ме разиграват по сервизите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: traykov1975, viksanlg и 286 госта