Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот vandu » Пет 10 дек 2021 19:00


От както видях Астра Ф 1,4 да дава ток на кайен ниШо не може да ме изненада.




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот Vasseto » Пет 10 дек 2021 19:02


Пак го отписа тъпия акумулаторна на даващия, така че няма да светна диодите на алтернатора заради него.

Имаше един период от време, където почти всеки ден давах ток на колегата да си запали колата. Хем беше дизел и палише от макс от втория път.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот StS » Пет 10 дек 2021 19:32


много спам, все пак темата може да е полезна и за други хора, плс не го правете на чат....


peev64
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 02 май 2020 8:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот peev64 » Съб 11 дек 2021 17:04


Колега пълен лаик съм ,но щом сте правили упражнение с кабели има вероятност да сте поразили елемент от диодната група на алтернатора,затова ти препоръчвам да замериш по следния начин: правиш схемата за проверка с мултицета и като ти заспят модулите ако заспиват откачи кабела, който идва от генератора и е закачен на плюсовата клема (поне така е на бензиновата четворка) и виж ще има ли промяна.По този начин ще отхвърлиш проблем с алтернатора.При мен на шкода октавия се оказа прекъснат кабел на комфорт модула на шоф . врата и от там постоянно се задейства едно реле от модула под волана и си дърпаше ток ,но за седмица смъкваше тока.Успех


Потребителски аватар
Tripanzaa
Мнения: 172
Регистриран на: Съб 04 яну 2020 17:48
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001г

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот Tripanzaa » Вто 14 дек 2021 1:57


muns61 написа:Авторът да каже дали е премерил за утечка при разкачен генератор и ако не, дали ще го направи.

Не не е бил разкачан, но най вероятно и до там ще стигна явно. Просто не мога да намеря майстор на който да му се занимава с тоци на Г4 по това време...Тия дно пак обикалях, файда - 0 :banghead


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот milmar » Вто 14 дек 2021 10:59


Tripanzaa написа:.... майстор на който да му се занимава с тоци на Г4 по това време...Тия дно пак обикалях, файда - 0 :banghead

Не зная какво му е на времето и какво общо има. Аз не съм автомонтьор изобщо, включително и ел автомонтьор и нямам DC амперклещи, но ако майстора не е инвестирал едни 50лв в техника :screwy . Просто да ги сложи на тоя, на оня кабел и все ще хване проблема.

ПП Ако е пробив на диод, не е напълно изключено да се превърне в по-сериозно късо и стане някоя по-голямя беля с генератора ...


Потребителски аватар
Tripanzaa
Мнения: 172
Регистриран на: Съб 04 яну 2020 17:48
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001г

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот Tripanzaa » Вто 14 дек 2021 13:50


milmar написа:
Tripanzaa написа:.... майстор на който да му се занимава с тоци на Г4 по това време...Тия дно пак обикалях, файда - 0 :banghead

Не зная какво му е на времето и какво общо има.

Специално в Пловдив нещата стоят така: Кво има да се прави(очаква ти да му кажеш къде точно е проблема без сам да провери дали е така или има още някъде нещо да се прави), гледа си каталога , смята колко пари ще излезе и колко е "сложна" работата и следователно преценява колко усилия да вложи в самата работа. Поне тва са сервизите около мен и не са от типа домашен гаражен майстор. Майсторите искат пари и то бързо да дойдат , за да не ти седи колата в сервиза им за по дълго, че други коли не могат да влязат. С много ограничено време съм за момента и нямам възможност да разгледам какво точно и има, да го обясня на майстора и той да го смени веднага. Предпочитам да им я оставя да я гледат, диагностики а-у, но уви.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот vandu » Вто 14 дек 2021 15:51


Ако си в София и ти е удобно около зоологическата градина, ще ти дам телефона на един жичкаджия. Не съм ходил при него похвалите са ми от колега също с Г4.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот StS » Вто 14 дек 2021 17:59


То щото в София не е същото, навремето като имах ел.проблем си пролича на кой му се МИСЛИ и РАБОТИ....


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Утечка Голф 4 1.9 (0.40A

Мнениеот milmar » Сря 15 дек 2021 10:38


Навсякъде е така, с всяка сервизна работа. Подобна "глупост", дето примерно се проявява и после сама се оправя може да отнеме на човек повече от ден, да не кажа няколко дни за се да открие и реши проблема наистина. Това е безперспективна работа, понеже не се оценява от клиента и рядко някой се захваща, основно за чест. Един работен човекоден колко би струвал на сервиза и дали ще иска клиента да го плати, не като надница на работника, а на сервиза?
И лека-полека в сервизите започват да се ценят не хора, които мислят, а тези които са сръчни и умеят да говорят убедително :mhihi .
Малко лирично отклонение, мислил съм да работя сервизна работа, не автосервиз, но е същото :confused ....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikolay_v и 254 госта