Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
KirKAR
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 18 авг 2012 7:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: smolyan

Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Мнениеот KirKAR » Нед 12 дек 2021 10:29


Здравейте колеги, И в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват. Всички бушони са изправни, системата е пълна, релето за вентилаторите сменено с ново, ток има навсякъде, но
майсторите вдигат рамене. При направена диагностика не излизат проблеми. Помогнете, че лятото ще дойде като утре. Предварително благодаря!




Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Мнениеот McLane » Нед 12 дек 2021 13:15


Панела работи ли ?


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Мнениеот vandu » Нед 12 дек 2021 13:59


Отиди в елбатрон viewtopic.php?f=13&t=44549
При мен беше същото на 4-ката, едни умници искаха да ми сменят компресора. Оказа се скъсан кабел на датчик за външна температура.
Дори и да нямаш на таблото термометър за външните показания (както беше при мен) имаш такъв датчик заради климатика.
Мисля че се намира под кората на чистачките в лявата част където е моторчето за чистачките.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Мнениеот javor_bg » Нед 12 дек 2021 20:19


Никак не е лошо да се провери това, но ако е скъсан кабела тогава външната температура или не се показваше(имаше някакви черти), или показваше някаква температура от сорта на -20 градуса. При мене този малък датчик беше в дясното огледало и даже малко се показваше.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 - проблем с климатроник - и в най-голямата жега компресорът и вентилаторите не тръгват

Мнениеот vandu » Нед 12 дек 2021 21:25


Късно идях че си написал КЛИМАТРОНИК и там не знам температурата на неговия дисплей от кой датчик я взема.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 301 госта