голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
aivanis
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 28 дек 2009 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот aivanis » Нед 30 яну 2022 22:23


kalin09 сменил съм датчика за високото налягане белия който е нормално отворен и се затваря при 1,8 бара, другия е за ниското налягане е нормално отворен, и като запалиш мотора при 0,3 бара гаси лампата за маслото.




kalin09
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот kalin09 » Нед 30 яну 2022 23:11


А този на главата?


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот lubo_Y10 » Пон 31 яну 2022 0:03


Карай си спокойно колата, сменяй и маслото с най ефтиното през 10 000 и си свиркай. При мен се случи 3 пъти при абсолютно същото положение-изкачване на Маказа от към гръцко-10 км баир и го драпам с 2000 об на 4 или трета. Като се прибрах питах гугал и ми стана лошо-1 000 теми от този форум само за тва пищене. Наляганията които сте премерили са за мн. добър мотор. Ай чао.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот stefan4o » Пон 31 яну 2022 7:23


aivanis написа:stefan4o правилно, на датчика за високо налягане пише 1.8 бара и е за 2000 об. При мен с тези обороти измерихме 2.5 бара както съм писал в началото. Ако мотора има проблем било то с масл. помпа, лагери или цедката на помпата е задръстена как ще постигне такова налягане?

На няколко пъти ти казвам, ще се опитам пак. Това, какво сте измерили на празен ход при топъл мотор не значи кой знае, какво. В движение нещата са други - натоварването е друго, температурата на маслото е друга - гледал съм температурата по време на магистрално каране, не го говоря ей така, да си чеша клавиатурата.
aivanis написа:Да вярно е че незнам колко е истинската температура на маслото но системата за ранно предупреждение се е включвала и след 15-20 км. пробег, но още веднъж подчертавам само при 2000 об. , тези на които е настроена да търси. При ускоряване на мотора и завишаване на оборотите всичко се нормализира.

Няма как да знаеш, да. Ще ти кажа, че на загрял мотор според зависи, колко време е работила колата може да е от 75 до 100 най-много. На магистралата достига 110-120, при мен даже 140гр. по уред. Нали се сещаш, че вискозитетът не е същият? Да, нормално е, като се подаде газ да спре да писка, все пак налягането се повишава с оборотите. Но говори за някакъв проблем, макар и в доста ранна фаза. Аз също имам ФВ и го карам, при мен не прави така.

aivanis написа:Според мен може да е нещо в кабелчето което е от датчика към таблото. Ако някъде е прекъснато няма как да замаси. Проблема е че немога да го проследя.

Не се хаби. Ако беше електрически проблем, щеше да го прави ВИНАГИ на 2000 оборота, дори и при работа на място.

А този на главата?

Калине, тая кола има два датчика и двата са на масления филтър. Бъркаш малко двигателите ми се струва (при 1.4, 1.6 моно е на главата).


aivanis
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 28 дек 2009 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот aivanis » Пон 31 яну 2022 9:58


Точно така, датчиците са два върху масления филтър, един за високо 1,8 бар и един за ниско налягане 0,3 бар.
Благодаря на всички изказали мнение по моя проблем, желая ви безаварийно каране.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот Ник никишето » Пон 31 яну 2022 23:02


Така да ти кажа аз имах същия проблем на моя голф но мк2 90коня gu . Проблема беше разбит лагер втулки на вала който върти маслена помпа и делко 2 броя са сменят се с дорник и се сменят на свален мотор без картер маслена помпа делко ангренажен ремък . Успех с четенето

А и аз навремето питах и ходих по тесни специалисти то не беше : маслени помпи, 10 датчика ,5 масла ,лагери биелни , табло ,инсталация . И накрая едно птиче ми каза че всичко идва от 2 кръгли лачерчета за 10лв и 400лв труд смених ги и чудоооооооо колата се оправи всичко е топ


aivanis
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 28 дек 2009 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот aivanis » Вто 01 фев 2022 9:03


Ник никишето благодаря за съвета, точно тази причина не бях я срещал никъде, това е нещо ново за мен. Как точно влияят тези лагери на налягането не ми е ясно, при положение че сме измерели налягане на загрят мотор 2,5 бар. при 2000 об. , при теб така ли беше налягането и как разбра че там е проблема?


kalin09
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот kalin09 » Вто 01 фев 2022 14:04


Ник никишето написа:Така да ти кажа аз имах същия проблем на моя голф но мк2 90коня gu . Проблема беше разбит лагер втулки на вала който върти маслена помпа и делко 2 броя са сменят се с дорник и се сменят на свален мотор без картер маслена помпа делко ангренажен ремък . Успех с четенето

А и аз навремето питах и ходих по тесни специалисти то не беше : маслени помпи, 10 датчика ,5 масла ,лагери биелни , табло ,инсталация . И накрая едно птиче ми каза че всичко идва от 2 кръгли лачерчета за 10лв и 400лв труд смених ги и чудоооооооо колата се оправи всичко е топ

сменят се и без сваляне на мотора


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот radotom » Вто 01 фев 2022 16:14


Как?
С изрязване на левия подкалник до малко под бомбето ли? :mhihi


kalin09
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот kalin09 » Вто 01 фев 2022 20:41


:mhihi
Това си е моя работа ,все пак с това си изкарвам хляба.
Докарай да ти ги сменя и разказвай после...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот stefan4o » Вто 01 фев 2022 20:56


Пак ли ти, майсторе :)
Не си наясно, колко и къде са датчиците на маслото, а иначе си много пекан.
Заключете я тая тема направо...


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот Ник никишето » Вто 01 фев 2022 21:29


Колега има маслена магистрала която маже вала и при товар в движение налягането пада и се включва зумер а и има едно почукване на 2000- 2200 оборота . Не се лъжи да го правих на място разликата е още 40мин за демонтаж лагерите са с отвори и трябва да са точно набити а видимостта е минимална на задния лагер към делкото .


kalin09
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот kalin09 » Вто 01 фев 2022 23:14


stefan4o написа:Пак ли ти, майсторе :)
Не си наясно, колко и къде са датчиците на маслото, а иначе си много пекан.
Заключете я тая тема направо...

Ми пак аз ,що. Не съм каталог ,не знам на всяка бангия къде са и датчиците. Но знам какво съм правил с ръцете си. Нещо против мен ли имаш?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот stefan4o » Вто 01 фев 2022 23:31


Да не би и делкото да не знаеш къде е? :Mr Green Fun
Нищо нямам против теб, не сме конкуренция. Аз съм любител, нямаме, какво да делим :) да речем, че почти всичко сам си правя по колите, без да имам нужда от такива вълшебници, като теб.
Да добавя. Форумът е създаден с цел ВЗАИМОПОМОЩ. Не е уместно да твърдиш, че можеш и знаеш нещо, но да не споделяш. За да не ти изяде някой хляба. Ако ти е идеята да се рекламираш като знаещ и можещ, но срещу заплащане, според мен си объркал мястото. Тук всеки споделя знания и опит безвъзмездно, дори и тези с доказано име като сервизи. Гледам, че си по-стар потребител от мен би следвало да си наясно с идеята на форума.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: голф 3 1,8 90 к.с. ABS 92 г. - Светва датчика за маслото и се включва зумера на системата за ранно предупреждение

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 02 фев 2022 0:14


Хубаво е когато човек знае лекия "път" да го покаже на други ,за да не се лутат и главоблъскат .В крайна сметка тук не е за цел да се доказва някой с умения и познания ,ако някой е добър механик форума ще му е последното място където ще има нужда да се рекламира .Името му би следвало да ходи пред него на база свършена добре работа и с препоръки от уста на уста се разбира кой е човека и къде му е сервиза .Всичко останало е в стил "Ама моя татко ще набие твоя татко " :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта