Bluetooth Golf Plus 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dvoinikat
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Bluetooth Golf Plus 5

Мнениеот dvoinikat » Вто 15 фев 2022 21:53


Здравейте,

отскоро имам вземане - даване с този автомобил Golf Plus Style, 2011 година, 1,4, 80 к.с, като имам питане относно свързването с телефон посредством bluetooth.
Не мога да открия някаква настройка в менюто, но в същото време имам нарисувана слушалка на копче на волана. Има и един малък микрофон пред волана, но ми изглежда, че това не е фабрично. Може ли да ми подскажете как изобщо да разбера дали колата има Bluetooth?

Предварително благодаря.




Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Bluetooth Golf Plus 5

Мнениеот joromnt » Сря 16 фев 2022 16:14


Бутоните на мулти волана не означават автоматично че имате блутут модул. Те просто са си такива, и ако го нямате, не работят.
Физически самият модул/ако е външен и оригинален/ трябва да е под предна дясна седалка. Представлява черна кутия с размери 15х25 см , с дебелина около 5-6 см.
Има и медии с вграден блутут.
Може да потърсите и с телефона, пускате блутута и търсите устройства.
Ако го намерите, сдвоявате, и ползвате.


dvoinikat
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Bluetooth Golf Plus 5

Мнениеот dvoinikat » Сря 16 фев 2022 20:35


Благодаря за разяснението. Ако го няма какво следва? Да се закупи модулът и да се обучи колата? Или трябва и някакво окабеляване?


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Bluetooth Golf Plus 5

Мнениеот joromnt » Чет 17 фев 2022 8:57


Трябват ви инсталация за самия модул, и инсталация за микрофона. Микрофона заводско се намира в плафона над скоростния лост. Двете инсталациики се събират в една, и се включват към голямата букса на медията. Трябва и кодиране някакво, не съм запознат, но не вярвам да е космическа наука.
Модули в olx има доста, обикновено инсталацията е проблем за намиране. В крайна сметка, има я по китайските сайтове за педесетина лева.
Модулите са на няколко нива като функции, като високото ниво поддържа музика, разговори, изписва името на песните на дисплея, смяна на песните от волана, набиране от волана, разглеждане на телефонните номера в телефона върху дисплея/даже дали и върху медията не излизаха номерата.../.... МОже да забравям нещо...
Голяма благинка е, монтирах си зимата. Държи и прилично качество на разговора /за разлика от разни други марки./.
Ако ти се занимава да сменяш медията, може потърсиш RNS 315/това е и навигация!/, част от който имат вграден блутут модул. За нея предполагам че може и само с микрофон да се мине... Аз съм с RCD510, и понеже се кефя на формата, не смених медията а ъпдейтнах моята.
Прикачени файлове
blutut.jpg
blutut.jpg (91.26 KиБ) Видяна 759 пъти
mikrofon.jpg
mikrofon.jpg (48.71 KиБ) Видяна 759 пъти
pic.jpeg
pic.jpeg (71.98 KиБ) Видяна 759 пъти
s-l1600.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 210 госта