Golf 2 - 1.3 / NZ Проблем - запалване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
adaruna
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 16 фев 2021 13:00
Автомобил: VW MK2
Двигател: 1_3_NZ_1991
Контакти:

Golf 2 - 1.3 / NZ Проблем - запалване

Мнениеот adaruna » Чет 17 фев 2022 12:12


Здравейте, колеги! Извинявам се ако вече е обсъждана темата и нека ако модератора прецени да бъде изтрит въпроса, но не намирам нищо конкретно, което да ми помогне относно моят проблем.

Всичко започна преди около 2-3 седмици.
Колата не искаше да пали сутрин. Предната вечер заредих около 20 литра гориво. Предположих, че е от вода в горивото, защото се мъчеше сякаш не ѝ достига нещо, за да запали. Откачих маркуча от бензиновата рейка, входящия и отлях бензин в едно шише - около 500мл - имаше малко вода на дъното. Налях добавка на Bardahl за премахване на вода в резервоара. На другият ден, вечерта към 17:00 запали от раз. Покарах я около 20 км, прибрах се, сутринта - пак не иска да запали. Пробвах със старт спрей, на 4-тото пръскане запали. Предположих, че явно вечер ако има вода в резервоара и замръзва - става тапа и помпата не може да засмуче гориво сутрин, за да запаля. Пробвах с друг комутатор, друг компютър, друга бобина. Премерих датчик на Хол, стига напрежение до там, имах протъркана изолация на единият плюс на бобината - оправил съм кабела. Не иска да запали и това е. Няма изгорели предпазители, колата върти на стартер, като той е чисто нов, с нов акумулатор. Свещите са сменени. Какво друго мога да пробвам/проверя?

В карантина съм до понеделник, не мога да мърдам по магазини и майстори. На всички дали идеи - Благодаря!




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта