Голф 6 1,4tsi 122 к.с. код P0299

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
turbogolfeta
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 10 дек 2022 8:45
Автомобил:
Двигател:

Голф 6 1,4tsi 122 к.с. код P0299

Мнениеот turbogolfeta » Съб 10 дек 2022 15:39


Привет на всички!
Регистрирах се заради голфа на жена ми. 2010 год. 1.4 tsi 122 коня. Преди половин година колата загуби мощност и я закарахме на сервиз. Диагностиката не откри грешки, а явно друго не са гледали . 40 лева , а проблемът си остана.
На следващия месец светна чек енджина и я закарахме пак. Излезна грешка: P0299- Turbo/Super Charger Underboost.. Предложиха да сменят клапана на турбото ( Diverter Valve ). Обаче цената им беше доста висока за китайска алтернатива и аз си купих оригинален от дилъри на марката. Смених го ,но проблемът си остана.
Симптомите са ,че като покараш колата известно време със 130-140 км. и става много мудна. На 5та и 6 та предавка се усеща най много. Ако намаля на 100км. примерно за десетина минути и си връща мощността. Може би е заради оборотите.. Като я караме в града няма проблем.
Ангренажа е сменян комплект със зъбните колела даже. Сменени горивен и въздушен филтър. Почистил съм внимателно двата MAP сензора със контактен спрей за електроника.Заподозрял съм и катализатора,но не знам къде да ми го проверят дали е запушен.
Моля някой ако е имал подобен проблем да сподели съвет!
Поздрави на голфаджиите




Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1,4tsi 122 к.с. код P0299

Мнениеот papa franku » Нед 11 дек 2022 19:55


Когато гугълна Diverter Valve излиза електорннен клапан. След бързо търсене на грешката в ютуб излиза, че проблема е с уейст гейта (отново клапан на турбото).
https://www.youtube.com/watch?v=m87ns618LLA - нагледно показано


turbogolfeta
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 10 дек 2022 8:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1,4tsi 122 к.с. код P0299

Мнениеот turbogolfeta » Пон 12 дек 2022 16:39


Да, diverter valve е електрическия клапан . Гледах и клипчета ,че тази грешка се отнася и до него. Изгледах клипчето и за уест гейта. Не е проверяван в сервиза. Но там проблемът е маханичен заради луфтове. В такъв случай липсата на мощност няма ли да е постоянно и да не се появява само като се покара колата на висока скорост и по високи обороти. Има една предпазна планка под турбото. Предполагам ,че ако я сваля ще имам достъп до лостчето на уест гейта и ще го проверя за луфт. Но най добре да се свали турбото дс се погледне и самия клапан на гейта..


turbogolfeta
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 10 дек 2022 8:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1,4tsi 122 к.с. код P0299

Мнениеот turbogolfeta » Съб 03 юни 2023 10:52


Здравейте , ето развръзката на проблема. Тъй като голфът е втори автомобил и ремонтът се оказа малко скъп , чак сега отстранихме проблемът. В друг сервиз ,на който имам доверие ми свалиха турбото и установиха ,че уест гейта е прецакан. Предложиха ми рециклиране или ново турбо на митсубиши. Реших направо да сложа ново турбо. За гаранцията трябваше да сменим масло и въздушен филтър. Крайна цена около 1800 лева. Сега колата отново си ускорява добре.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 263 госта