Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Пет 30 дек 2022 15:27


Здравейте колеги, имам нужда от разбираещ човек от тия работи за да ми даде акъл. Монтирах мигач вътре в фара което '+' свързах с единия кабел на мигача(зелен) обаче вътре в фара, а минуса когато го свържа става малко странно. Докато колата не работи мигача си работи перфектно а когато паля колата и спира да работи от какво може да бъде това нещо чак се шашнах как може да се появи такова нещо, не cъм махнал оригиналите и те си работят(и в двата случая оригиналите не спират). Сега не знам какво да направя дайте ми съвет..

Колата е Фолксваген Джета 1.9тди 2007




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот muns61 » Пет 30 дек 2022 16:34


LED ли е?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 30 дек 2022 21:03


Със сигурност е ЛЕД.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Пет 30 дек 2022 21:05


muns61 написа:LED ли е?

Да, лед е но закупих един от най качествените даже издържат и на доста високи температури бяха 20евро г/д. Цената


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот muns61 » Пет 30 дек 2022 22:17


Не го кефи май напрежението.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот 777 » Пет 30 дек 2022 23:05


JettaMk5 написа:
muns61 написа:LED ли е?

Да, лед е но закупих един от най качествените даже издържат и на доста високи температури бяха 20евро г/д. Цената

Поради каква причина държиш да имаш LED мигач? Ще пестиш енергия ли или ще си по-модерен? Не ги разбирам тия напъни да се сложи LED където падне, само защото китайците пробутвали подобни творения или на принципа "искам с нещо да си направя колата по-различна".


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 31 дек 2022 9:02


muns61 написа:Не го кефи май напрежението.

И на мен ми се струва така колега, но има и една черна кутия за стабилизиране на тока е било китаеца ми каза така. Вечерта погледнах схемите на фара май съм го вързал на страничния мигач(Side) ще погледна вече когато имам време.


evg_eni
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот evg_eni » Съб 31 дек 2022 9:07


777 написа:Поради каква причина държиш да имаш LED мигач? Ще пестиш енергия ли или ще си по-модерен?".


Второто е. Лед крушки на мигачите отдавна и аз искам, но не ми се слагат залъгалки за релето и като цяло мисля че ще си отворя проблеми с тях. Иначе отсечения мигащ ефект е супер в сравнение с крушките с нажежаема жичка.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 31 дек 2022 9:16


evg_eni написа:
777 написа:Поради каква причина държиш да имаш LED мигач? Ще пестиш енергия ли или ще си по-модерен?".


Второто е. Лед крушки на мигачите отдавна и аз искам, но не ми се слагат залъгалки за релето и като цяло мисля че ще си отворя проблеми с тях. Иначе отсечения мигащ ефект е супер в сравнение с крушките с нажежаема жичка.


Колега, не знам каква кола караш и дали предните мигачи са по сложни за инсталиране по схема отколкото задните или не. Аз бях направил скайлайн модификация(допълнителни рингове) за моята джета и така си карам над година и половина постоянно с включени фарове и изобщо никога не ми е направил проблем.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 31 дек 2022 9:24


777 написа:
JettaMk5 написа:
muns61 написа:LED ли е?

Да, лед е но закупих един от най качествените даже издържат и на доста високи температури бяха 20евро г/д. Цената

Поради каква причина държиш да имаш LED мигач? Ще пестиш енергия ли или ще си по-модерен? Не ги разбирам тия напъни да се сложи LED където падне, само защото китайците пробутвали подобни творения или на принципа "искам с нещо да си направя колата по-различна".


Отговора е ясен така ме кефи! Ако искам по модерна кола ще си купя чиста нова което имам напълно възможност, но като гледам всеки ден какви олигофрени има по пътищата в България което убиват невинни хора и създават огромни щети не бих направил такава грешка..
А и това нещо не е лед за 2лева което единствено да заслепи насрещния човек..


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот tomata » Съб 31 дек 2022 18:58


Колата има can система, която засича, че има нещо допълнително и гаси тока или се шашка. Най добре без преправяния на инсталацията. Аз бях сложил на плафона лед и имах проблем с него, сложих си халогенна крушка и нямам проблем


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 31 дек 2022 20:48


tomata написа:Колата има can система, която засича, че има нещо допълнително и гаси тока или се шашка. Най добре без преправяния на инсталацията. Аз бях сложил на плафона лед и имах проблем с него, сложих си халогенна крушка и нямам проблем


Да, вярно че колата е с CAN но проблема е това че оригиналния мигач не спира той си работи нормално и тока не спира сигурен съм, само допълнителното спира което са свързани паралелно и заради това ми стана странно най много. Всяка светлина по колата смених със лед и нямам ядове, даже монтирах и ангелски очи на мястото на габарити което не ми дава никаква грешка. Разболях се иначе днес щях да сваля фаровете за да търся проблема..


batjoro
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот batjoro » Съб 31 дек 2022 22:52


Няма нищо странно. Тока не спира. Единственото, което се променя като запалиш двигателя е напрежението-вдига се. И както вече беше казано, явно това пречи и ще трябва стабилизатор.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 31 дек 2022 23:09


batjoro написа:Няма нищо странно. Тока не спира. Единственото, което се променя като запалиш двигателя е напрежението-вдига се. И както вече беше казано, явно това пречи и ще трябва стабилизатор.


И аз мисля така, но ако е от това нормално ли е дневните светлини да работят а само мигача да не работи? Понеже заедно в една лента са мигача и дневните светлини което дневните светлини си работят на напрежение 14,5V. без проблем.. :neutral


batjoro
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Джета 1.9тди 2007 Проблем с плъзгащ мигач.

Мнениеот batjoro » Нед 01 яну 2023 0:40


То дневните светят, защото са директно захранени, а мигача минава през схема (мултивибратор или знам ли кво), която да прави импулсите и явно тя се "сърди" на по-високото напрежение.
Не гарантирам, че е точно така - просто гадая.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 163 госта