Двигател AZD 1.6 16V бензин. 105 к.с. Ангренажен ремък зацепване.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vvladeee
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 19 мар 2023 16:07
Автомобил: WV Golf 4 16V
Двигател: AZD 2001 god

Re: Двигател AZD 1.6 16V бензин. 105 к.с. Ангренажен ремък зацепване.

Мнениеот vvladeee » Чет 23 мар 2023 9:22


Ангренажното колело го подменят във втория сервиз.Във първия само го дозатягат без да разберат че шпонката е разбита. По този начин белега отпред не отговаря на позицията спрямо вала. Так отпред центровката излиза но реално не. Във втория сервиз също нямаше да го хванем защото при проверката излизат нещата.След което решавам да експериментирам с майстора един зъб на пред за да видим как се държи. Той разхлабва колелото на вала и забелязва луфт на ляво и дясно около един зъб.Сваля го и и вижда че от шпонката е останала една точица и коленовия вал леглото леко разбито в единия край. Решението е ново зъбно колело с цел по точно лягане. Новото обаче имаше луфт също но по малък от разбитото легло на вала. И с уред намери горна мъртва точка и така го стегна .
Тъпа грешка на предишните . Грешка от която няма поука за съжаление а само нерви и разходи.Има грешки които учат тази не беше от тях.
Иначе както каза колегата случват се такива неща. Не търся вина на никой. Всеки които работи греши.Аз в моята работа също греша по някога.




vvladeee
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 19 мар 2023 16:07
Автомобил: WV Golf 4 16V
Двигател: AZD 2001 god

Re: Двигател AZD 1.6 16V бензин. 105 к.с. Ангренажен ремък зацепване.

Мнениеот vvladeee » Чет 23 мар 2023 9:51


radotom написа:Първи въпрос: Какво ти обясниха, за това, че се е наложило подмяна на ангренажното колело на колановия.
Аз знам защо се сменя, въпроса е на теб какво са обяснили
Втори въпрос: Какво се е случило с разбитата шпонка и смененото вече колело във втория сервиз?

Разбитото колело с шпонката е в багажника на колата наложи се да го подменят с цел новата шпонка да легне по-плътно в коленовия вал не че даде голям резултат.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател AZD 1.6 16V бензин. 105 к.с. Ангренажен ремък зацепване.

Мнениеот radotom » Чет 23 мар 2023 21:31


vvladeee написа:Ангренажното колело го подменят във втория сервиз.

:th_up

Щом е разбито леглото на шпонката в канала, може да имаш дертове, но добре, че поне колелото е сменено.
Аз за това винаги, като си човъркам колата, гледам белега на ГМТ на маховика.
Понякога поглеждам и белега на колелото, за да видя колко трябва да въртя, но трудно го виждам, та обикновено не си правя труда :icon_lol



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта