Голф 5; 1,6 FSI 2004 г. липса на индикация за крушки.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
plamingo
Мнения: 262
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 20:12
Автомобил: VW Golf 5 FSI 115
Двигател: BAG 2004
Местоположение: София

Голф 5; 1,6 FSI 2004 г. липса на индикация за крушки.

Мнениеот plamingo » Съб 15 юли 2023 14:14


Днес забелязах, че не ми свети една от крушките на плафона при регистрационната табела отзад. Случайно я забелязах, защото по принцип ми светва лампичка за изгоряла крушка на таблото. Но сега това го нямаше. Също установих, че ми е изгоряла и една крушка на стоповете. Също нямах индикация на таблото. На какво се дължи този проблем, че не ми индикира?




Потребителски аватар
plamingo
Мнения: 262
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 20:12
Автомобил: VW Golf 5 FSI 115
Двигател: BAG 2004
Местоположение: София

Re: Голф 5; 1,6 FSI 2004 г. липса на индикация за крушки.

Мнениеот plamingo » Пон 07 авг 2023 19:20


Днес все пак видях, че системата работи. Светна ми индикаторна лампа за изгорял преден ляв фар. Тоест не усеща единствено когато изгори крушка на плафона на задната регистрационна табела.


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5; 1,6 FSI 2004 г. липса на индикация за крушки.

Мнениеот Irnik » Пон 07 авг 2023 20:24


Предполагам , че системата работи с токов/и/ датчик и така индикира неизправност . Фара е с голяма консумация на ток и системата сработва . Плафона е със сравнително малка и системата не сработва . Аз бих проверил кабела до плафона , за замърсяване при лампата и накрая и комфорт модула / мисля , че там е тази система /. Причините може да са изсъхнал електролитен кондензатор , недобра спойка , транзистор /диод , интегрална схема/ с влошени показатели от старост . Електролитните кондензатори най често правят проблеми , стареят , съхнат , някои вдигат напрежението на линията на която работят , други го свалят . В първия случай може да изгори транзистор /интегрална схема /, във втория електрониката не работи както трябва . Ако проблема не е в кабела , ти трябва телевизионен техник или майстор по автомобилна електроника .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikolay_ss и 259 госта