golf 4 1.4 16V 2002г. електрически проблеми

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Andru123
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 сеп 2023 22:58
Автомобил:
Двигател:

golf 4 1.4 16V 2002г. електрически проблеми

Мнениеот Andru123 » Сря 20 сеп 2023 23:21


Здравейте, млад шофьор съм и имам golf 4 1.4 16V 2002г. Купихме го с родителите ми преди две седмици, но от третото палене чистачките ми в изключено положение продължават да работят на бавни обороти, след това изведнъж ми спря запалката и сега преди няколко дена ми падна акумолатора по време на каране. Смених акумолатора с друг, колата беше паркирана близо седмица и като се опитах да запаля наново и новия беше паднал. Смених го със стария, понеже го бях заредил, но и той пада при изключено положение на колата и траябваше да ми се даде ток, за да запаля. Щом запали колата работи без проблем. Плюс че дисплея под компютъра свети слабо. Въпроса ми е проблемите свързани ли са и каква може да е повредата? Знам, че трябва да отида при електричар и ще се радвам ако ми препоръчате някой. Благодаря предварително за отговорите!




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: golf 4 1.4 16V 2002г. електрически проблеми

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 21 сеп 2023 10:05


Здравей и добре дошъл ,проблема с чистачките може да е в нагорели и патинясали контакти .........може да опиташ да пръснеш с контактен спрей самия лост ,ползва се тръбичката на флакона .Запалката и виж бушона дали е здрав ,а акумулатора пада заради проблем с алтернатора който не го зарежда.При всички положения ти трябва електричар но и във всеки сервиз могат да ти замерят алтернатора с мултицет .Проблема с дисплея може да е от токовете .....първо оправи тях и после ще го мислиш него .


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: golf 4 1.4 16V 2002г. електрически проблеми

Мнениеот telefunken » Чет 21 сеп 2023 12:19


Смени релето за чистачките.


Потребителски аватар
Andru123
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 сеп 2023 22:58
Автомобил:
Двигател:

Re: golf 4 1.4 16V 2002г. електрически проблеми

Мнениеот Andru123 » Чет 21 сеп 2023 12:54


Ивайло Димов написа:Здравей и добре дошъл ,проблема с чистачките може да е в нагорели и патинясали контакти .........може да опиташ да пръснеш с контактен спрей самия лост ,ползва се тръбичката на флакона .Запалката и виж бушона дали е здрав ,а акумулатора пада заради проблем с алтернатора който не го зарежда.При всички положения ти трябва електричар но и във всеки сервиз могат да ти замерят алтернатора с мултицет .Проблема с дисплея може да е от токовете .....първо оправи тях и после ще го мислиш него .

Благодаря много



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 262 госта