Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
galev1013
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 06 яну 2022 12:04
Автомобил:
Двигател:

Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот galev1013 » Вто 03 окт 2023 16:26


Здравейте колеги ,от скоро съм собственик на VW ,надявам се че тук ще получа и ще дам(ако мога) всяка важна и полезна информация относно нашите авомобили . Преди няколко дни започна да изгася крушката за къси на левия фар за по 3-4 сек. след което пак светва (без промяна в цвета).От вчера вече започна и промяна на цвета като сега клони към розово.Колата е 2015 с фабричен BiXenon.
В началото след известно четене реших че може баласта да е за смяна , но след като почна да сменя и цвета си вече мисля за крушката.Смятах да взема Osram които вървят между 100 – 170лв в зависимост от търговец и модел , после обаче попаднах на LED които ме замислиха не само заради по ниската цена а основно затова че ксеноновите крушки достигали температура
-300 C ,докато LED крушките с вентилатор -80 C , от високата температура по запознатите пишат че рефлектора започва да заминава , и след време рециклажа е неизбежен.Смятате ли че подмяната с LED крушки е по подходяща и ако има някой които вече го е направил нека сподели , марка/търговец , впечатления ,разлики в осветяването спрямо ксенона ,монтаж (след подмяна на крушката ,кабела свързан към баласта се разкача и се връзва директно към новата LED крушка или бъркам) и т.н. Надявам се повече хора да се включат ако имат наблюдения за да бъде полезна темата.Ако темата не е за този раздел или има вече такава моля модераторите да я преместят/изтрият.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот tdi fen » Вто 03 окт 2023 17:23


лед като,че ли свети по-силно от ксенон но при нормални атмосферни условия,иначе на лед светлината е доста бяла към синя и съответно при мокра настилка е една идея по-зле според мен


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 03 окт 2023 18:34


Сложи си ксенона.


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот Irnik » Вто 03 окт 2023 19:07


За светодиодните , има два вида , едните се охлаждат с вентилаторче /не стават за всички фарове , не се събират в кутията/ , други имат радиатори от специален метал /по размери са като обикновенна крушка с нажежаема жичка , стават на всички фарове / . Ксенона не ми е познат ,не знам колко ток харчи . Ледовите са икономични и доста дълго светят , а и цената им е по ниска .


deqnak__
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 12:07
Автомобил: VW Golf 7 16 TDI Variant
Двигател: CXXB
Местоположение: Ихтиман

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот deqnak__ » Вто 03 окт 2023 19:14


Притежавам Голф 7 с такива фарове. Според мен конструкцията на фара е за ксенон D3S. Няма как да закрепиш обикновенна крушка жез преправяне.


galev1013
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 06 яну 2022 12:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот galev1013 » Сря 04 окт 2023 9:42


Относно LED-а , забравих да спомена че разглеждам само варианти с активно охлаждане с вентилатор (поради по доброто охлаждане) ,а тук ще кача едни капачки които ми попаднаха и евентуално да компенсират по-голямата дължина без рязане , препрявяне (ако има място назад и не опират в нещо) .За консумация не съм мислил изобщо , по скоро се надявам да се включат хора ако има такива които са минали от ксенон към LED , чрез "Plug and play" , като не изключвам и варианта да се подмени с Оsram xenarc - някой от моделите.
Untitled.png
Това са капачките


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот nikolay_ss » Сря 04 окт 2023 13:42


Аз си купих от amazon.de осрам лазер d3s 220% бяха около 330лв по спомен и съм доволен. Свети доста повече от стария ми ксенон. Ако ти се занимава с лед и т.н. Можеш да погледнеш и направо други лупи които са би лед с лазер. На мерцедеса сложих такива и светят брутално.
IMG_20231004_143837.jpg


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот tdi fen » Сря 04 окт 2023 15:54


https://a.aliexpress.com/_mKkqjy2 пример за лед според мен ще светят по-силно от ксенон но едва ли ще имат този живот може би самата технология, но според мен няма да се съберат в фара и ще трябва някакви капачка в AliExpress има различни решения


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 04 окт 2023 19:37


Лично мнение, Ксенон свети повече от LED. Диодните са по-евтини, и за това масово влязоха на въоръжение.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот tdi fen » Чет 05 окт 2023 11:43


най-силните Night Breaker Laser +220% ги дават 3200 lm докато на китайския лед дават 4000lm ,разбира се ако не са ги преувеличили
този канал прави едни от най-добрите тестове и сравнения
https://youtu.be/jn9Fhjx3Zyk?si=PY5mEtUDpTWpYY5n

Последна промяна от tdi fen на Чет 05 окт 2023 13:02, променено общо 1 път.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот telefunken » Чет 05 окт 2023 12:33


Ето тук ги сравняват:
https://www.youtube.com/watch?v=vMfF-7ji3NE


galev1013
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 06 яну 2022 12:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот galev1013 » Чет 05 окт 2023 16:18


Мисля че няма да има нужда даже и от капачки понеже в описанието на повечето дават за сравнение габарите на стандартните ксенонови крушки и лед-а са с няколко мм по къси , по интересното е дали трябва крушката да се свърже с кабела идващ от баласта или трябва да се извади от него и да се закачи направо към лед крушката.


FEN_NA_TDI
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот FEN_NA_TDI » Чет 05 окт 2023 19:17


galev1013 написа:Здравейте колеги ,от скоро съм собственик на VW ,надявам се че тук ще получа и ще дам(ако мога) всяка важна и полезна информация относно нашите авомобили . Преди няколко дни започна да изгася крушката за къси на левия фар за по 3-4 сек. след което пак светва (без промяна в цвета).От вчера вече започна и промяна на цвета като сега клони към розово.Колата е 2015 с фабричен BiXenon.
В началото след известно четене реших че може баласта да е за смяна , но след като почна да сменя и цвета си вече мисля за крушката.Смятах да взема Osram които вървят между 100 – 170лв в зависимост от търговец и модел , после обаче попаднах на LED които ме замислиха не само заради по ниската цена а основно затова че ксеноновите крушки достигали температура
-300 C ,докато LED крушките с вентилатор -80 C , от високата температура по запознатите пишат че рефлектора започва да заминава , и след време рециклажа е неизбежен.Смятате ли че подмяната с LED крушки е по подходяща и ако има някой които вече го е направил нека сподели , марка/търговец , впечатления ,разлики в осветяването спрямо ксенона ,монтаж (след подмяна на крушката ,кабела свързан към баласта се разкача и се връзва директно към новата LED крушка или бъркам) и т.н. Надявам се повече хора да се включат ако имат наблюдения за да бъде полезна темата.Ако темата не е за този раздел или има вече такава моля модераторите да я преместят/изтрият.
Незнам кой ти е казал това че ксенона достига температура 300 градуса, но това са пълни глупости....


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот nikolay_ss » Пет 06 окт 2023 11:29


galev1013 написа:Мисля че няма да има нужда даже и от капачки понеже в описанието на повечето дават за сравнение габарите на стандартните ксенонови крушки и лед-а са с няколко мм по къси , по интересното е дали трябва крушката да се свърже с кабела идващ от баласта или трябва да се извади от него и да се закачи направо към лед крушката.

Директно се връзват и се захранват от баласта.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK7 2.0 TDI Смяна на D3S крушка или подмяна с LED

Мнениеот Vasseto » Чет 12 окт 2023 15:16


Zdravko Zankov написа:Лично мнение, Ксенон свети повече от LED. Диодните са по-евтини, и за това масово влязоха на въоръжение.


Да ти кажа че и аз бях консерва като теб. "Какво, лед да свети по добре от ксенон??? Забрави!!!!"

Е сега съм с Bullvision е да ти кажа светлината е по наситена и по ярка и се вижда много по добре. Подобни на тези които са постнати от алито. А съм с D3S.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 234 госта