vw golf mk4 1.8t син пушек

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
NikolayKK
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 14 окт 2023 0:56
Автомобил:
Двигател:

vw golf mk4 1.8t син пушек

Мнениеот NikolayKK » Съб 14 окт 2023 1:09


Здравейте,
Наскоро купих голф 4 1.8 турбо (150 hp) 1999 г. с код на двигателя AGU.
На кратко, проблемът е че ми гори масло.
Преди да го закупя, по време на тестдрайва нямаше проблем. След като изминах към 200 км с него започна да пуши синкав дим и то в не малки количества.
Смених ПСВ клапата (която се намира под всмукателния колектор). Спря да пуши за около 80 км. След това се върна пак на същото положение, а и също така след като изминах тези 80 км не можах да запаля (отне ми 6-7 пъти) - колата се давеше.
Свалих маркучите преди студената част на турбината (компресира) за да проверя дали има аксиален луфт. Оказа се че има, но не беше омаслена. Смених маслото с 5w40, спря да пуши за около 3-4 мин. и след това почна на ново.
Също така, проверих два от цилиндрите с ендоскоп и стените им изглеждаха добре, с което изключвам да са буталните пръстени.
Като цяло, когато запаля колата сутринта няма нищо в до първите 5 мин. След това става “страшно”, най- вече на светофарите около мен става мъгливо от дим и силната миризма на изгоряло масло.
Лично аз смятам че е време за нова турбина. Ако някой е имал подобен проблем или има мнение по въпроса, ще съм много благодарен да го прочета ?

Благодаря предварително.




Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf mk4 1.8t син пушек

Мнениеот Irnik » Нед 15 окт 2023 13:48


Вместо да проверяваш с ендоскоп , първо трябваше да провериш компресията . Тя ще покаже дали сегменти /бутала , цилиндри / , са износени и мотора гори масло . Ако мотора е здрав /аз лично се съмнявам /, проверяваш турбина и т.н. .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 243 госта