Пголф 5 1.9 ТДИ 105 к.с. 2005г. роблем с нивото на двигателното масло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Пголф 5 1.9 ТДИ 105 к.с. 2005г. роблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Пон 16 окт 2023 12:30


Здравейте приятели, преди седмица смених или по точно в сервиз ми смениха двигателното масло на моят голф 5 1.9 ТДИ 105 к.с. 2005г. модел. Имам му пълно доверие на майстора, понеже от 2017г. основно при него си поддържам колите. Маслото беше сменено по стандартния начин през пробката. След два дена решавам да си проверя маслото, след като колата беше преседяла цяла нощ на паркинга и беше 1см над максимума. Отидох да му поискам обяснения, като му закарах колата. Тя преседя 30 минути в покой до като го чаках, след това даже два пъти забърса щеката и го измери и си беше в нормата до максимума. Каза ми, че преди да го налее бил погледнал колко събира двигателя. На другия ден пак погледнах след преседяване цяла нощ на паркинга беше пак с 1см над макса. Моето обяснение е, че просто за цяла нощ се е стекло в картера цялото, а за 30 мин не може да се стече. Иначе аз винаги меря на студено, но на много места се твърди включително и в упътването, че на загрят двигател. Искам вашето мнение по въпроса както и да ходя ли да ми източат малко или да си карам така.





Поздрави!




powerade
Мнения: 1048
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот powerade » Пон 16 окт 2023 14:42


Караш не бараш, спокойно.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 16 окт 2023 14:51


А той колко литра е налял ?.Виж жълтата пласмаса в която влиза щеката да не е прегоряла и при натиск хлътва надолу...така щеката влиза по-навътре в картера и лъже за нивото.При мен оригиналната беше в процес на полуразпад .1 см над max е поне с 500 мл отгоре.


pm2280
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 06 юни 2019 13:39
Автомобил: Фолксваген Тигуан
Двигател: Бензин 2013
Контакти:

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот pm2280 » Пон 16 окт 2023 14:55


При мен проблема е подобен-1 см над максимума. Посъветваха ме да карам така. Прави ми впечатление, че при студен двигател, нивото на маслото не е рязко очертано на щеката, а някак провлачено, като стичащо се.....Дали е от контакта с кривката на тръбата на щеката, или???


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 16 окт 2023 15:02


Сигурно ...те там са две извивки ...както и да я вадиш все ще опре някъде.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот 777 » Пон 16 окт 2023 15:26


Може да се изсмуче с вакуум през щеката. По-добре го смъкни до максимума или малко над средата. Може да питаш майстора да ти покаже къде е прочел вместимостта на двигателя. Отделно, че не се знае дали е изчакал добре да се източи старото. И поначало кой го кара да пълни до максимум.


EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Проблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот EvgeniiOnegin » Пон 16 окт 2023 16:01


Голфа има ли DPF?

Може ли да е от гориво, което попада в маслото при незавършена регенерация?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пголф 5 1.9 ТДИ 105 к.с. 2005г. роблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот brum » Пон 16 окт 2023 16:24


Тоя паркинг да не е с наклон? Че маслото се мери когато колата е на равно, а не под наклон.

На теория при масло над максимума може да почне да го разпенва от коляновият вал. Ама май трябва да е доста над максимума.

И все пак - бих дръпнал малко масло през щеката. Маркуч (от система) и голяма спринцовка (примерно 100 грама) ще помогнат да докараш до правилното ниво. После пак го следиш и ако пак го качва ще имаш проблем за решаване - нафта в маслото.


Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Re: Пголф 5 1.9 ТДИ 105 к.с. 2005г. роблем с нивото на двигателното масло

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Пон 16 окт 2023 18:29


Питах в два сервиза днес за мнения и ми казаха, че трябва корекция на нивото. За справка с това препълване съм изминал около 300км и ми прави впечатление, че двигателя е една идея по шумен и по муден. Четох някъде, че когато има препълване се губи и тягата и разхода ми се вдигна с 0,5л . Върнах се пак в сервиза където ми го смениха и хем му казах да го източи на малко под максимума, обаче той е инат и уж го източи, но пак е на макса. Но ще го измеря за точност утре сутрин. Иначе голфа е без DPF. Предния път го сменях в друг сервиз и там бяха наляли 4 литра и беше точно. Сега в този е налял повече с около 0,5 литра минимум според мен 1см е толкова. Иначе паркинга е равен. Силно се надявам да се е объркал, а не да му платя за един литър от горе . Защото имахме и дискусия за цената, като той се оправда ,, А ми тя почти цялата 5 литрова туба отиде. Остана много малко, ако искаш си го вземи за доливане.,, и много сервизи това го правят за да се продаде повече на клиента. Другия път ще настоявам да се налее 4 литра.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 294 госта