Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Сря 01 ное 2023 0:04


Здравейте приятели, колата е Голф 5 2005г. 1.9 TDI 77kw

Сервизния режим на чистачките не работи. Почнаха много да скърцат, и ако не помогне почистване на стъклото мисля да ги сменя. За това ми трябва сервизния режим. Иначе си работят перфектно както и сензора за дъжд, но сервизния режим никога не е работел от както имам колата. Взех я тази година през април, тогава не работеше, но чистачките бяха перфектни и реших да го мисля като дойде времето за смяна. Бихте ли ми дали насоки къде да търся проблема или поне как да ги сменя без да се налага да дърпам рамената и да рискувам да ги изкривя.




Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот vankat-2 » Сря 01 ное 2023 11:57


Като изключваш колата от контакт и извадиш ключа, преди да отвориш врата, натискаш лосчето на чистачките надолу и те се разгъват. После може пак с лосчето като я запалиш да се приберат или като тръгнеш сами ще се приберат.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот Vasseto » Чет 02 ное 2023 9:03


Лоста на чистачките в изключено положение. Даваш на контакт. Изключваш контакта. Включваш лоста на чистачките надолу. И те минават в сервизна позиция. След приключване на работа, дай контакт и активирай чистачките, Те ще си върнат в долно положение.

P.S. Ако си отварял преди това предния капак, чистачките ще са умрели докато не вдигнеш 25кМ/ч. По спомен.


Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Re: Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Пет 03 ное 2023 12:30


Не става. Още преди да пусна темата ги пробвах тези методи. Дори като ги изчакам да застанат по средата и веднага извадя ключа пак се връщат в най-долно положение. Бях при официалния дилър да ги питам има ли вариант сервизния режим да е заключен. Те ми казаха, че няма такава опция. Посъветваха ме да вдигна капака за да ги вкарам в авариен режим пак не става. Много скърцат и не чистят добре. А ми изглеждат доста запазени перата. Проблема е от около една седмица. Вчера я минах на автомивка, изчистих и предното стъкло с препарат за прозорци и почистих с влажна кърпа перата. Поуправи се, но пак на моменти скърцат гадно. Най-вече когато няма много вода по стъклото. Купих една пияна за почистване на стъкла. Преди години с нея реших същия проблем. Ако не се управи значи чистачките са за смяна и ще я закарам в сервиза те да ги сменят. В крайна сметка ще ми вземат толкова, колкото струват самите чистачки. Обаче точно сега не ми се дават 50 евро за нови чистачки.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот vasko__2 » Пет 03 ное 2023 17:40


Изчакай 15-20 мин. да заспи и дръпни рамената с ръка,ще се преместят с лекота


Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Re: Голф 5 сервизния режим на чистачките не работи

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Вто 07 ное 2023 20:42


Не става. Купих си ефтини хубави чистачки и искам сам да си ги сменя. При отворен капак шофьорското рамо се надига доволно. Обаче пасажерското опира в капака. Единственото, което ми идва на ум да ги пусна да работят на отворен капак, и когато са в най-горната част на стъклото да откача минуса на акумулатора.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта