VW Bora 2003, 1.9 TDI, автоматик питания

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

VW Bora 2003, 1.9 TDI, автоматик питания

Мнениеот nedqlkow » Пон 13 ное 2023 14:49


Здравейте,
Нов съм във форума и повода за тази публикация е желанието на баща ми да загупи Volkswagen Bora 1.9 TDI от 2003 година с автоматична скоростна кутия.
Двигателят е емблематичен, има страшно много информация за него, та по-скоро въпросите ми са свързани с другия основен агрегат - кутията.
Преди да отворя публикацията се поразрових в интернет и разбрах, че най-вероятно моделът на скоростната кутия е 4 степенен 01M, за който не намирам особено положителни отзиви онлайн и ми се иска да науча малко повече информация от първа ръка.

За какво да внимаваме при огледа?
Наистина ли е толкова "страшна" тази кутия?
На какво бихте ми препоръчали да обърна внимание?

Благодаря!




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Bora 2003, 1.9 TDI, автоматик питания

Мнениеот tdi fen » Пон 13 ное 2023 15:00


кутията е jatco японска без особени проблеми изкарва 300 к км, но тук говорим за 20 годишна кола ,която вероятно е завъртяла доста повече километри не бих очаквал чудеса (здрава и надеждна), доколкото знам се ремонтират ,но цените започват от 3к лв и нагоре по-добре събери пари и търси нещо с dsg хем по-ново ,хем майсторите вече се научиха да ги ремонтират има и части
п.п ако не тайна колко искат наколната която сте харесали


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 2003, 1.9 TDI, автоматик питания

Мнениеот nedqlkow » Пон 13 ное 2023 15:25


Здравейте, обявената цена е 3800 лева, като със сигурност ще се коментира.
Благодаря за информацията за производителя на кутията, не го знаех. На мен също ми се иска да се огледаме за нещо по-ново, но бюджетът не трябва да надвишава 4000 лева, което значително ще затрудни такова желание.


Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Re: VW Bora 2003, 1.9 TDI, автоматик питания

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Съб 18 ное 2023 16:20


По-добре вземи човек на огледа, който си има хабер от автомати. Сам може да се объркаш, ако нямаш опит или да те излъжат. На времето като купувах първия автомат, при по рязко натискане на газта като върна предавка или така наречения ,,кикдаун,, и колата вдигна рязко обороти, помислих, че кутията е дефектна. Все пак я купих, защото човека, който ми я продаваше беше механик и най-добрия ми приятел и ми обясни за какво иде реч. Виж и нивото на маслото, ако има такава възможност, и да ли светат аварийни режими. Трябва да попиташ и, за фактура от сервиз някакъв кога за последно е сменяно. Ако собственика не знае, ако купиш колата да си го смениш веднага.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 261 госта