Golf MK5 2008г. 1.6 102к.с - проблем с парното (духа топла отляво и студено отдясно)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
eraychofb
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 28 яну 2023 23:50
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 2008г. 1.6 102к.с - проблем с парното (духа топла отляво и студено отдясно)

Мнениеот eraychofb » Нед 19 ное 2023 21:51


Здравейте!
От 1 година съм собственик на Golf 5 1.6 102 коня газ-бензин. Купих го точно преди миналата зима и не разбрах, че парното не работи, но като дойде зимата усетих как духа само топло от моята страна и под топло имам предвид "топло" не е чак толкова топло, а по-скоро умерено топло. Климатроник е колата по принцип DUAL. Ако трябва да обясня по-точно най-отляво духа умерено топло (топло), отляво по средата духа умерено(почти топло, но не баш), отдясно по средата духа леко хладко и най-отдясно си духа бая студенко. Бях при четирима майстори. И всички бяха убедени в себе си. Двама казаха радиатор на парното, другите двама бяха убедени, че е някоя клапа. Сега не знам при кой да го водя. Имам VCDS кабел няма никакви грешки. Както съм направил и диагностика на климатроника с натискане на комбинацията AC и Горе-ляво като диагностиката е без никакви грешки. Дали това означава, че наистина проблема е в радиатора. Искам да добавя, че и през лятото колата не духаше много студено (докато почне да духа студено минаваха 15 минути), но предполагам, че това е от фреон-а и не е свързан с проблема на парното. Ще се радвам, някой да ми даде по-добра идея при кой да го закарам.




nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf MK5 2008г. 1.6 102к.с - проблем с парното (духа топла отляво и студено отдясно)

Мнениеот nikname » Пон 20 ное 2023 19:26


Доколкото знам климатроника на голф 5 е проблемен,по спомен управлението на клапите давало ядове.Не мисля,че имаш проблем с радиатор на парно или тн.
Пусни една калибрация на клапите щом има VCDS....ако те интересува кой блок беше ще драсна.


eraychofb
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 28 яну 2023 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2008г. 1.6 102к.с - проблем с парното (духа топла отляво и студено отдясно)

Мнениеот eraychofb » Вто 21 ное 2023 0:15


Ако не покаже никакви грешки? И уж си калибрира окей? Тогава в радиатора ли да търся проблема?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK5 2008г. 1.6 102к.с - проблем с парното (духа топла отляво и студено отдясно)

Мнениеот zfa159 » Вто 21 ное 2023 11:34


Дъвкахме го този проблем няколко теми по-надолу :)

https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=492655

Проблемът със студеното лятото няма общо - там или е малко фреона, или има проблем с контролния клапан на компресора (бавно си върши работата) или самия компресор (постоянно зацепените често страдат от бавен старт, поради износвания).

:beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 202 госта