Какви спирачки ползвате?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
petar_a
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот petar_a » Пет 26 апр 2024 9:32


Аз, на базата на две годишен опит и 50 000 км., твърдо препоръчвам АТЕ гладкия/обикновен/ диск с накладки ATE Ceramic.
Осезаемо подобрение по всички показатели. Единствен минус е малко по-високата цена. Ако някой иска повече информация:
https://www.ate-brakes.com/products/disc-brakes/ate-ceramic-brake-pads/
Тихи, не прегряват, не цапат, дълъг живот- значително по-бавно се износват и накладките и диска, досега нямам проблем с криви дискове, за разлика отпреди.
Важно е да се отбележи, че същите накладки с ATE PowerDisc бучат досадно. Изрично отбелязано и от производителя.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8402
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот samo_pechka » Пет 26 апр 2024 9:41


:th_up
Трябва ги огледам . Значи с пауър диск - не, да знам ( за другата ми кола ) .
Може и да се навия на едни задни , диска е ОЕМ, гладък . Би трябвало да няма драми...
Мерси, ще почета малко за тях.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4266
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот tdi fen » Пет 26 апр 2024 10:36


Aняма проблем имам познати са слагали на различни коли на обикновен диск различни марки включително и оем дискове с накладки Ate ceramic са много доволни но при агресивно каране се износват по-бързо от обиквонвени


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 26 апр 2024 13:04


petar_a написа:Аз, на базата на две годишен опит и 50 000 км., твърдо препоръчвам АТЕ гладкия/обикновен/ диск с накладки ATE Ceramic.
Осезаемо подобрение по всички показатели. Единствен минус е малко по-високата цена. Ако някой иска повече информация:
https://www.ate-brakes.com/products/disc-brakes/ate-ceramic-brake-pads/
Тихи, не прегряват, не цапат, дълъг живот- значително по-бавно се износват и накладките и диска, досега нямам проблем с криви дискове, за разлика отпреди.
Важно е да се отбележи, че същите накладки с ATE PowerDisc бучат досадно. Изрично отбелязано и от производителя.


Предните ми дискове ми са сравнително нови ама не знам марката така взех колата (трябва да огледам дали се вижда надпис нещо да разбера) Гледам накладките са на около 30,40% и искам да ги сменя.Щом диска не е АТЕ има ли смисъл да давам пари за керамика на АТЕ? ( макар,че ми се иска да ги пробвам) Като гледам минуси няма както сте описал. :beer


powerade
Мнения: 1049
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот powerade » Пет 26 апр 2024 13:15


Малко ОФФ - човек ще каже, че на рали карате момчета... Няма лошо хубави накладки а у, маркучите гледайте също, че сега с новите накладки ще натискате по-рязко, по-високо налягане, да не пръсне някой вече поостарял маркуч (дано не)
Иначе аз винаги с "боклуци" (все италиански я LPR, я Starline правен в Италия).
Приятел с АТЕ на Ситроен Ц5 подсвирват на мацките, като спира, като дава назад също....


petar_a
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот petar_a » Пет 26 апр 2024 14:28


Zdravkov94 написа:
petar_a написа:Аз, на базата на две годишен опит и 50 000 км., твърдо препоръчвам АТЕ гладкия/обикновен/ диск с накладки ATE Ceramic.
Осезаемо подобрение по всички показатели. Единствен минус е малко по-високата цена. Ако някой иска повече информация:
https://www.ate-brakes.com/products/disc-brakes/ate-ceramic-brake-pads/
Тихи, не прегряват, не цапат, дълъг живот- значително по-бавно се износват и накладките и диска, досега нямам проблем с криви дискове, за разлика отпреди.
Важно е да се отбележи, че същите накладки с ATE PowerDisc бучат досадно. Изрично отбелязано и от производителя.


Предните ми дискове ми са сравнително нови ама не знам марката така взех колата (трябва да огледам дали се вижда надпис нещо да разбера) Гледам накладките са на около 30,40% и искам да ги сменя.Щом диска не е АТЕ има ли смисъл да давам пари за керамика на АТЕ? ( макар,че ми се иска да ги пробвам) Като гледам минуси няма както сте описал. :beer


Не мисля, че ще има проблем с други дискове !
Вкрайна сметка материалът е много подобен на всички коректно произведени дискове.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот telefunken » Пет 26 апр 2024 17:50


ATE произвеждат чугунени, стоманени и керамични дискове. На стоманените и чугунените не се слагат керамични накладки. Скоро сменях стари чугунени предни и задни дискове на опел с нови стоманени на АТЕ, в комплект с накладки, не керамични, разбира се. Поведението на автомобила при спиране се промени значително, а спирачното усилие падна с около 1/3.


Irnik
Мнения: 91
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот Irnik » Пет 26 апр 2024 19:41


Трябва да се проверят спир. апарати при смяна на накладки и дискове . За да греят дисковете , освен спортно каране , основен виновник са апаратите /раздути О пръстени , замърсяване , ръжда / . Да се сменят О пръстени , да се подчистят , да се купи нов апарат , ако трябва и тогава да се сменят накладки и дискове . Неизправен апарат , необезвъздушена система , ще съсипят за отрицателно време новите накладки и дискове .


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот Zdravkov94 » Вто 30 апр 2024 17:54


telefunken написа:ATE произвеждат чугунени, стоманени и керамични дискове. На стоманените и чугунените не се слагат керамични накладки. Скоро сменях стари чугунени предни и задни дискове на опел с нови стоманени на АТЕ, в комплект с накладки, не керамични, разбира се. Поведението на автомобила при спиране се промени значително, а спирачното усилие падна с около 1/3.


Излиза, че не е добре да се слагат керамични накладки на обикновените дискове :question
По-горе пак казаха, че спират повече , не цапат толкова джантата и се износват по-бавно. Обуркан съм :mhihi


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2193
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот w_smith » Вто 30 апр 2024 20:20


Този колега има доста спорни мнения, с които определено не мога да се съглася. Самите ате препоръчват керамичните накладки да се ползват с нормални дискове.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот Zdravkov94 » Вто 30 апр 2024 20:25


w_smith написа:Този колега има доста спорни мнения, с които определено не мога да се съглася. Самите ате препоръчват керамичните накладки да се ползват с нормални дискове.


Мерак ми е да пробвам и ще пробвам само ме страх да не би да скърцат :mhihi


petar_a
Мнения: 258
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот petar_a » Чет 02 май 2024 11:18


Zdravkov94 написа:
w_smith написа:Този колега има доста спорни мнения, с които определено не мога да се съглася. Самите ате препоръчват керамичните накладки да се ползват с нормални дискове.


Мерак ми е да пробвам и ще пробвам само ме страх да не би да скърцат :mhihi


Е, аз не мога да разбера това изказване !?
Прочетохте ли линка на прозводителя Континентал/Ате, който дадох по-горе ?
Там ИЗРИЧНО ПИШЕ, че гладките дискове в комплект с керамичните накладки са насочени към "Premium и Lifestyle превозни средства" и осигуряват:

"1.Значително по-малко образуване на прах
2.По-добра оптика на джантата
3.Намалено износване на спирачните накладки и спирачните дискове.
4.По-голям комфорт. Керамичните спирачни накладки ATE са предназначени за шофьори, които искат комфорт. Ето защо препоръчваме комбинирането на керамични накладки ATE само с „нормални“ (гладки) спирачни дискове, за да постигнете максимален комфорт.
5.Без трептене на спирачките
6.По-добра защита на околната среда
7.Намалени разходи за ремонт благодарение на намалените сервизни интервали
8.Висока степен на безопасност"

Заместихте две минути четене с десет секунди писане !?
Пиша специално заради Вас- не се страхувайте от скърцане !!!
Освен това, очаквайте много повече от тази система !


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8402
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот samo_pechka » Чет 02 май 2024 18:42


100% ще се пробват при мен . Благодаря.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот viksanlg » Пет 03 май 2024 22:06


На б3-ката отзад съм с на Ате керамични накладки и наистина няма черна зацапана джанта, както и спирането си е напълно ОК! Ползвам ги вече около 50к км или около 2 години грубо и съм доста доволен.Керамичните накладки съм ги комбинирал с дискове на Цимерман, обикновенни чугунени,че тогава нямаха задни с перфорация.За мен спирането си е доста прилично и невиждан някакъв проблем при спиране.


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Какви спирачки ползвате?

Мнениеот Zdravkov94 » Нед 05 май 2024 19:19


Благодаря на всички писали. Поръчвам ги.
Бъдете здрави!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта