Golf 5 ремап на 2.0TDI 140hp BMM

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
b0xeR
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 12 авг 2021 2:20
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 ремап на 2.0TDI 140hp BMM

Мнениеот b0xeR » Пон 18 дек 2023 16:50


Здравейте,

Както се разбира по заглавието, интересувам се от ремап за голф 5 2.0 дизел BMM. Разпитах познати, някои ми казаха, че съм щял да си износвам колата по бързо, да сменям турбо и какво ли още не след ремап, Други ми казаха, че не е проблем да се вдигне малко, да речем на 170 к.с.

Какво ви е мнението, може ли да се вдигне колата безопасно, тоест без да се чупят някакви части, без да спада еко категорията и да излиза чернилка отзад?

Благодаря!




Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 ремап на 2.0TDI 140hp BMM

Мнениеот papa franku » Съб 30 дек 2023 22:22


Със сигурност ще се натоварва повече, но това зависи от кой ти прави ремапа. Аз ремапнах моята двойка тди от 110 на 140 но комон рейл мотора и съм мега доволен. Вдигни си мощността с 20-30 коня отгоре и не би трябвало да имаш сериозни проблеми след това. Ако нямаш дпф може и да пропушва малко, но това зависи и от мапера който ще ти я прави. Иди при човек с дино който си знае работата и може да ти я прегледа преди ремапа в какво здраве е и дали си вади оригиналните коне. Ако имаш някакви прблеми е хубаво той да успее да ги забележи и да ги отстраните преди ремапа. Също да може и да ти я настрои, а не просто да качи новия файл и готово. Леко ще се съкрати живота на маховика, но там има и голямо значение как караш ти. Ако риташ съединителя и въртиш гуми, караш по баир на 1000 оборота бързо ще го съсипеш. При нормално шофиране би трябвало да нямаш особени проблеми



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 277 госта