Сдобих се с VW Bora 1.9 TDI 1J2. Има дребни проблеми, за които питам

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ludmil
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 21:30
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Местоположение: Земята
Контакти:

Сдобих се с VW Bora 1.9 TDI 1J2. Има дребни проблеми, за които питам

Мнениеот ludmil » Пон 25 дек 2023 18:38


Здравейте!
Приятел ми подари своята VW Bora 2001-ва година. (VW Bora Седан 1.9 TDI 1J2 115кс). Разбира се, на харизан кон зъбите не се гледат, но все пак има неща, които ще трябва да оправя и искам да питам, за да не откривам топлата вода отново. Това са проблемите на първо четене:

1. При отваряне на вратите НЕ светват интериорните лампи - нито на задните, нито на предните врати. Единствено при отваряне на задна лява врата светва плафона отзад.
2. При заключване или отключване отвътре, от шофьорското място, ключалките щракат два пъти и нищо не правят. На практика не заключва с тези бутони, единствено с ключа става, отвън.
3. Капака на багажника се отваря когато си иска. Веднъж работи, веднъж - не. При отключени врати работи понякога, но май само ако съм отключил с ключа ръчно от ключалката на вратата (дистанционното не работи). На багажника има ключалка, но и тя нищо не прави. Мислех че от ключалката бравата се отключва МЕХАНИЧНО.
4. Говорителите на задните врати не свирят - още не съм проверявал въобще дали са подвързани.

Открих теми за лампите във форума - някакви ключета имало в бравите, които много трудно се сменяли. Може би е това, но възможно ли е ВСИЧКИТЕ да са повредени? Абе какво им беше лошо на добрите стари бутони на вратите???




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сдобих се с VW Bora 1.9 TDI 1J2. Има дребни проблеми, за които питам

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 25 дек 2023 19:32


Привет, възможно е да. За багажника е добре да се огледа машинката и снопа кабели. Мисля, че ми имаш телефона. Звънни ми на 27.12. Ще ти отговоря на въпросите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 160 госта