Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ystoyanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 13 дек 2011 18:51
Автомобил: Фолксваген Голф3
Двигател: 1996г
Местоположение: varna

Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот ystoyanov » Пон 22 яну 2024 20:13


При смяна на рег. номера в КАТ, неуспях да премина теста за изгорелите емисий заради демонтиран навремето катализатор и заместен с друго обикновено гърне някакво и то може би изпечено от времето.. Разликата е само +0,1 над допустимото при 'Тест бърз свободен ход'. Опитахме на 2000 оборота, на 3000.. момчето каза направо ще я изкарам, задръж на 4000! И това е резултата.. Получих си новите номера и голям талон, но вместо малък талон ми дадоха временен екземпляр за 30дни.. до решаване на проблема и наново преминаване на теста.

Колата е без газова уредба, в отлично отлично състояние е.
Няма общо с други Голф3 масово със занемарени мотори или гнили купета за по 600-800лв.. Дори на опашката от автомобили за регистрация имаше с видимо неизправни изпускателни уредби. Едвам палят, кашлят и пуфтят на празен ход. Не е справедливо да не мога да премина регистрацията в КАТ.
Да я бях оставил на хората там да ми я минат ли?.. Или някакъв заместител ли да сложа или каквото и да е гърне с такъв размер ако е ново дали ще има резултат?.. Катализатор под наем също някой колега спомена.. Глупости

Моля посъветвайте ме как да подходя?
Предния път влязох и разгледах Форума Ви и срещнах сходни теми, но други бяха нуждите на авторите. Сега направо я написах, дано няма ядове!




Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот dalgia-73 » Вто 23 яну 2024 6:05


Ако толкова е читава колата, монтирай си катализатор.То и на прегледите ще е същото.


Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот boar » Вто 23 яну 2024 7:03


Като няма нищо общо с другите гоУфове, най-вероятно си дал 2+К за него , както е казал колегата над мен купи си катализатор и гаЗ! Какво има да го умуваш? И по зле ще става с намаляването на тея емисии! След някоя друга година хептем няма да можем да минаваме преглед,дори и с катализатор!
p.s Безаварийни километри :beer


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот MamaMy » Вто 23 яну 2024 21:39


Има разни маломерни заместители. Ако нямаш пари в момента е някакво решение. Със сигурност няма да изкарат по 200к,
но ако не я караш много ще има за 3-4 години.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот Liminat » Сря 24 яну 2024 9:10


Aко гори масло и затова пуши в обороти, дали катализатора ще оправи нещата. И каква е отговорността на продавача за това, че ти е продал кола, която е с подобен проблем. Това да речем, че е кола 1000-3000 лв, но каква е гаранцията, че кола 10000 + лв ще премине прегледа. Тегаво си е за купувача. Продавача... Щрака с пръсти.


ystoyanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 13 дек 2011 18:51
Автомобил: Фолксваген Голф3
Двигател: 1996г
Местоположение: varna

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот ystoyanov » Сря 24 яну 2024 12:12


Собственика и починал и мой колега с брат му двамата я наследяват.. 1500лв я платих без да се пазяря 1996г 1.6GT без газово с 4 ел стъкла и климатик!.. Багажник все едно торба не е слагана там никога, малката резервна на мястото си с едно въже телено, малък пожарогасител и аптечката по ъглите си. Под капака човека пуснал плюс от клемата нагоре по капака хваната фасунка с крушка с бутонче да му свети при нужда Нее е пушено, няма скъсано, няма спукано както е от книжката с 4 bbs със калниците и спойлера, халогените с лупичките, стопове Hella и красиво зелен цвят. Тея дни разбутах задната седалка да наместя кичето от багажника че влиза под нея и изненада.. Под нея комплект кабели за ток, още един комплект крик, ключета и триъгълник. Гнило има на двата прага по 10см най отпред е смачкано там при вдигане.. 1500лв без да ги мисля ги дадох

Ако има вариант да мина без да купувам катализатор, няма да му вземам разбира се, затова до вас се допитвам.. Не може да не се е сблъсквал някой друг с този проблем.. Чудно наистина
Ето опитах сам да мина по реда по който законно се регистрира МПС в България ии неуспях.. Без хора вътрешни, познат на познат познат дето да уреди прегледа и документацията пак просташки методи..
Азз се опитвам да я нямам тая мисъл тарикатската (как да мина метър, какво може да се крадне).. И децата ми искам така да настроя поне стартово! Щее помисля още малко как да подходя
Благодаря ви колеги, голяма работа е форума ви


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот fur1ous » Сря 24 яну 2024 16:29


Слагай катализатор и като минеш преглед, резвизия на целия мотор, нормално да пуши, кола на 30 години е най вероятно никога не е ремонтиран основно тоя мотор. И след това ще спре да пуши и катализатора нищо няма да му стане.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот Stivi » Сря 24 яну 2024 16:56


Ако не е задължително да минеш преглед пак в КАТ на същото място, иди в някой пункт, където не са толкова стриктни и не се занимавай с глупости, като да даваш грешни пари за някакви измислени катализатори на този дъртанян :a045 Ако пък е задължително да минеш пак там и не ти достига толкова малко, налей и едно шише от тази добавка и ще прескочиш бариерата icon_idea
Прикачени файлове
Opera Моментна снимка_2024-01-24_170354_super-sila.com.png
Opera Моментна снимка_2024-01-24_170354_super-sila.com.png (148.11 KиБ) Видяна 749 пъти


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот vasko__2 » Сря 24 яну 2024 20:06


Нова ламбда сонда мисля аз.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 24 яну 2024 20:06


Автора, коригирай заглавието, че това "емисиЙ" дразни много.
Силно се съмнявам в КАТ да имат по-модерни тестери от пунктовете за ГТП.
Колата загряла ли беше когато я тестваха/мериха?
Ако е била на кокал е горила бензин здраво на празен ход и нагоре в оборотите. Предлагам ти да минеш в пункт за ГТП, с топъл двигател, и да те тестват.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот kris11 » Пет 26 яну 2024 17:18


Liminat написа:Aко гори масло и затова пуши в обороти, дали катализатора ще оправи нещата.


По заглавието на темата GT това е с двигател AEK или АФТ - 101 к.с.мултипойнт Не са маслояди , ако не са на над 300 к км.
Но може автора да се бърка ГТ с АЕЕ пак мултипойн но 75 к.с. и комп на Марели. :screwy

П.П. Автора - имам катализатор от АЕЕ
снет веднага след като дойде в Б-я през 2005г на 152 к км.
Ако ще купуваш части пиши на лични за да ми използваш отстъпките по разни магазини.
Ръгни 1 отвертка отдолу в задния край на калника зад коричката точно преди праговете.. Ще изпадне пръст и вода, щом е стояла дълго колата , а и там си е проблем от запушване

Мога да ти подаря и 1 патерица, мисля, че имам и останала дист. капачка.
П.П.2 Здравко , ако се окаже АЕЕ - сондата е веднага след изпускателния колектор и бързо влиза в режим.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот stefan4o » Съб 27 яну 2024 11:52


Мисля, че ГТ няма как да е с АЕЕ двигател.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf3 1.6GT - Неуспешен тест за изгорели емисий

Мнениеот Pichaga » Нед 28 яну 2024 19:01


към автора-напиши кода на двигателя



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 222 госта