Проблем с EVAP система при голф гти 7.5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
BobbyTarantino
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 фев 2024 8:36
Автомобил:
Двигател:

Проблем с EVAP система при голф гти 7.5

Мнениеот BobbyTarantino » Сря 24 апр 2024 20:10


Здравейте колеги!

Предварително искам да се извиня ако пускам въпроса на грешното място, все още съм нов във форума, но се надявам някой да може да ми даде акъл относно следния казус.

От месец и малко съм горд собственик на Голф 7 GTI facelift. Колата е чудесна и съм адски доволен от нея, обаче имам един проблем. В интерес на истината дори не съм сигурен дали е проблем и сега ще се опитам да обясня точно за какво става дума.

От време на време започна да светва check engine, като при поглед в диагностиката грешката е следната - P0456 - Powertrain. Evaporative emission control system leak detected (very small leak, check fuel cap, piping, etc). Прегледах и капачката, както и маркучи (поне тези, които се виждат при вдигнат капак) и не се вижда да има видим теч. Интересното е, че възоснова на моите наблюдения грешката светва само когато сипя поне 1/2 резервоар и горивото е 95. Направих си експеримент няколко пъти да заредя 100 бензин и грешката не се появи, докато не заредих отново 95 и изненада.. лампата отново светна. Само че този път и когато дам колата на контакт излиза допълнително съобщение да проверя капачката на резервоара (капачката изглежда здрава, без скъсано по уплътнението или нещо такова).

Казаха ми, че това може да се дължи на факта, че 95 е калпаво гориво, поне в България, и няма за какво да се притеснявам. Е да, обаче аз се притеснявам, защото след последното чистене на грешката и съотвената й поява, грешките станаха две на брой: P0456 very small leak и P0442 small leak, разбира се след гореспоменатото зареждане на 95 бензин.

Та с всичко това може би искам да задам следните два въпроса:

1. Някой с подобен автомобил имал ли е подобни "преживявания"? Ако да, моля споделете вашия опит, защото на този етап започвам да се притеснявам дали наистина няма проблем с въпросната система.
2. Ако това наистина е проблем със системата, или поне си струва човек да отиде да провери за какво става дума (което аз мисля да направя), много бих бил задължен ако някой може да сподели добър сервиз в София, където мога да закарам колата спокойно.

В заключение ще добавя, че колата е 2019та година внос от Канада. Не съм сигурен това има ли значение, но ако едно съм научил е.. то е, че няма таковва чудо като излишна информация :D

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с EVAP система при голф гти 7.5

Мнениеот ssssl » Чет 25 апр 2024 22:47


Препоръчвам Трансексперт. https://www.google.com/search?q=%D0%A2% ... e&ie=UTF-8


BobbyTarantino
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 фев 2024 8:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с EVAP система при голф гти 7.5

Мнениеот BobbyTarantino » Пет 26 апр 2024 9:10


Благодаря за препоръката.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта